KTM Duke 125 (2011)

Vlastník petrnewmen
Vloženo 30.5.2016
Aktualizováno 30.5.2016

Super motorka na naučení základů, která velice slušně jede na svoji kubaturu. Nemám možnost porovnat s ostatními 125, ale asi těžko bude nějaká takhle dobře ovladatelná a vyvážená jako tento rakouský skvost.

První dojmy - V 26 letech jsem si po deseti letech usmyslel, že chci zkusit opět jednu stopu. Bál jsem se jako začátečník a hlavně prďola se svými 167cm něčeho silnějšího. Proto padla volba znovu si pořídit 125ku na vyježdění. Motku jsem sehnal v Praze a proto mi čekala cesta po deseti letech na dvou kolech a rovnou přes celou Prahu. Docela jsem se bál, ale zjistil jsem, že se to opravdu nezapomíná a hlavně, že tato motorka je tak lehká a obratná, že se vodí prakticky sama. Hned jsem věděl, že jsem se ve výběru stroje pro mě trefil do černého.

Motorku bych doporučil pro - Každý začátečník, i pokročilý nebude rozhodně zklamán z projevu této KTM

Doplňky na motorce - Výfuk Ixil
Racing polepy

Vzhled motorky je z mého pohledu perfektní, asi nepadne každému ale mě se líbí moc :)
Zvuk s originálním výfukem slušný s ohledem na obsah a počet válců, ja mám na svém Dukovi homologované laďáky od Ixilu. To je o dost lepší, ale určitě s homologační vložkou, bez ni je to dost otravné a přibarvené(nemam rád, když motorka řve jako kr..a ale nejede:D)
Podvozek a brzdy:D, to je kapitola sama o sobě. Na tuto kubaturu naprostá špička. Na přední brzdu jsem si pár km zvykal(je opravdu ostrá a při váze motorky při neopatrném zacházení asi dokáže pozlobit, zvlášť když mám verzi bez ABS)
Motorka má najeto necelých 13 000 a začíná se dělat vůle v krku řízení(klasická závada Duka), takže mi čeká co nejdřív návštěva v servisu.
Je to motorka do města, na cestu do práce, na výlety po okolí. Jel jsem na ni z Rokycan do Regensburku a zpět, dá se to ale není to nic pohodlného. Hlavně cestování v dnešním provozu kdy jeden jede 70km/h a druhý vás tlačí zezadu protože chce leťet 110km/h je dost nepříjemné. Musím vždy hodně dopředu rozmýšlet zda budu předjíždět či ne. Z tohoto důvodu a taky proto, že chci taky cestovat s přítelkyní někam dál, což na Dukovi nepřichází v úvahu, si motorku ponechám jen na tuto sezonu, doufám že se na ni naučím co nejvíc a na jaře bude težké rozhodování co dál. Budu rád za každou radu co by jste doporučili pro 26 letého prcka, už snad rozumného(nechci se na tom zabít ale užívat života). Takže klidně pište komenty co by jste doporučili:)

JirkaOhera
JirkaOhera napsal 01.01.17 v 14:36 10b.

petrnewmen
petrnewmen napsal 31.05.16 v 09:21

Děkuji

Petr_TA
Petr_TA napsal 30.05.16 v 21:12 10b.

Moooc pěknej kousek