Honda CBR 1000RR Fireblade (2005)

Vlastník Tomas_81
Vloženo 29.5.2016
Aktualizováno 29.5.2016

Mnohejma zbytečně podceňovaná,já s ní byl maximálně spokojen!

První dojmy - Rozhodně respekt,třeba že už sem na litru jel. Ale ne strach,všechno mě dokonale sedělo jako kdybych na ní už někdy jezdil. Oproti předešlé SV 650 ve všech ohledech úplně někde jinde,ale na lepší se lehce zvyká...

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho kdo už chápe co se myslí tím,když se řekne že je to hodná motorka!

Zase tu zpětně doháním něco z let 2012-13,tak že pozdě,ale přece.Zas aspoň vím o čem tady píšu!
Proč sem si ji vybral? Prostě v dané situaci mi vyšla nejlíp. Moje srdeční záležitost vždy byla a stále je Suzuki. Prahnul sem proto po K5-K6,bez ohledu na řeči že jim praskaj rámy. Jenom že finančně sem na slušnou nedosáh,motorku neměl a tak to díky poměru cena výkon nakonec vyhrála tahle ta Honda z roku 2005. Nutno říct že kus mýho srdce si získala a právem si ho zaslouží!
Fároš byl koupenej s pěknejma kilometrama,ale jak se pozdeji zjistilo byl už padenej. Ne vše bylo zpravený dokonale a neviditelně,ale růžový brýle hodně zakrejou. Vzhledově zůstal bez úprav a dělalo se co bylo potřeba. Krom oleje a filtrů,bylo potřeba vyřešit gripy a závažíčka,to co tam někdo nabastlil bylo spíš na oko,ale jinak k ničemu. A další věc byla byla přední pneu,která správně nafoukaná,dělala motorku i přes tlumič řízení značně nervózní. S novou se všechny potíže vyřešily a všechny obavy z něčeho horšího zmizely.
Když se pak sjela i zadní a obulo se koplet na Pirelli,byla to zase jiná motorka. Drželo to tak že ani načatej centrální tlumič nezpůsobil žádnej zásadní problém. Třeba že motorka se ze začatku trochu houpala a později začalo na nerovnostech odskakovat zadní kolo. Tam už mě došlo že to ten Šohaj,Nakamoto nepohlídal a dali mi tam vadnej kus
Když sem ho vyměnil,měl i novou řetězovku,dobrý obě pneu,udělaný brzdy...moh sem si konečně při naší druhé sezóně na 100% vychutnat co je ta motorka zač.
Nestačil sem se divit! Nemám ji ať už jde o brzdy,nebo naladění podvozku co vytknout a pokud jde o motor. Ano je to "hodná" HONDA ,ale rozhodně ne pomalá! Těch 126kw není proti konkurenci ani v těch letech nijak závratná hodnota,naopak.Nicméně ve spojení s kratší výborně fungující převodovkou ( na 1 "jen" 130) jako by to začalo jet o něco dřív. Pravda moc to ani netočilo tím pádem to o něco dřív i skončilo,ale to už se bavíme o rychlostech využitelnejch někde na německé dálnici,nebo na okruhu v Mugellu .Nikde jinde v provozu tenhle stroj nijak neztrácí! Proto se já výsledkům motorek HONDA na TT teda vůbec nedivím!
Když už sem zmínil ten běžnej provoz (mimo okruh),potěší i to jak je na SS pohodlná. Jízda ve dvou není problém ani po ujetí 200km. V zádu prej taky dobrý. Motor silnej až až,plynule táhnoucí už poměrně odspodu,bez kopance,všechno skvěle dávkovatelný. Podvozek lecos vyžehlí a přitom je příjemně tuhej,brzdy výborný. Chtělo by se říct takovej univerzál,tahle motorka co potěší vždycky když na ni sednete.
Hustokrutostřelcům možná vadí ten pocit jistoty,to že se každou chvilku nesnaží člověka vyhodit ze sedla a nevzpírá se pořád jak divokej kůň sotva ji na chvilku popustíš uzdu. Nás obyčejný lidi ten snáz využitelnej potenciál nijak netrápí a umožňuje nám jezdit rychleji

Tomas_81
Tomas_81 napsal 31.05.16 v 17:31

Věčná škoda

Ondrus84
Ondrus84 napsal 30.05.16 v 23:56 10b.

no..je to honda ,ale jo proč ne,jela dobře,až na ty čínský plasty byla pěkná,jen škoda,že již není mezi námi

Tomas_81
Tomas_81 napsal 30.05.16 v 18:40

Díky! Pokud de o tenhle stroj,mám celkem jasno

tvrdohlavejZmetek
tvrdohlavejZmetek napsal 30.05.16 v 08:46 10b.

Jako vždy sis dal záležet nooo,takže dat míň by nebylo fér.Kvalitní a trefnej popis...hmm hmmm...

hOOrNeT
hOOrNeT napsal 29.05.16 v 19:49 10b.

moc hezké povídání, pěkně se to četlo - zvlášť v případě, kdy na to vzpomínáš s odstupem času a vše vidíš reálněji, než když jí máš doma 14 dní