Kawasaki Versys 650 (2013)

Vlastník Stanno22
Vloženo 28.5.2016
Aktualizováno 14.12.2019

Po více jak dvou desítek let jsem si udělal radost a ve stájí se mi vzpíná černá gazela Kawasaki KLE 650 Versys.

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum Tass (Chrudim I) - Rád se vracím do prodejny mezi ty krásné stroje ...je to takové hezké pohlazení u srdíčka. Prodejce nic nevnucuje a nechá výběr zcela na vás, ale na dotaz odborně poradí.

Aprilia ETV 1000 Caponord: Krásná italská kočka, hledal jsem hezkou, ale nenašel. Po výměně několika částí určitě spolehlivá motorka. Na fóru se hodně řešily opravy. Stále po této kočce pokukuji.
Suzuki DL 650 V-Strom: Spolehlivý stroj, ale žádný hezký k prodeji. Za srdíčko mě ale nevzal. Starší ročníky mi tak trochu připadaly jako zlomený v půli.
Kawasaki Versys 650: Nechápu, jak se tyto motorky můžou pro svůj vzhled prodávat. Po koupi jsem pochopil. Za srdíčko mě vzala.
Honda XL 700V Transalp: Nevím, nezaujala mě i když se po ní na silnici otočím. Určitě jakýkoliv Transalp dobrý stroj.

První dojmy - - ošklivá krása - jede, opravdu jede

Doplňky na motorce - - dvojzásuvka USB
- větší Kawasaki plexi s deflektorem
- domácí výroba hrazdičky na telefon nebo navigaci
- ukazatel zařazené rychlosti
- rozšíření zrcátek
- plastové kufry 3x
- ochrana rukou a páček
- padací rám

Dlouhá léta jsem nejdřív pokukoval po něčem co by se mi zamlouvalo, co by mě uvezlo, co by mě nevyválelo, hned na to jsem začal pročítat všechny možné články, koukal jsem na inzeráty, bloumal po bazarech a měl jsem plnou hlavu cestování v jedné stopě. A potom se to stalo, konečně.

Nechtěl jsem ho, nelíbil se mi, něco mu tam vpředu chybělo, trochu hubený. Motorově a podvozkově údajně dobrý, spotřeba taky údajně dobrá, je to prý hravý a já jsem nevěděl co si mám pod tou hravostí představit. Jednou jsem staršího viděl ve zpětném zrcátku v autě a ta motorka byla jiná než ty ostatní, byla zvláštní, ihned mě zaujala.Před časem jsem ho uviděl v bazaru v novější verzi, začal jsme po něm trochu koukat, potom jsem se na něho posadil, ...je to fajnový, příjemný. Další hodinu jsem chodil kolem dalších krasavic a stále jsem se, možná i nechtíc, vracel.
Mě se líbí. Chci ho. Koupil jsem ho. Mám ho asi dva týdny a přes víkendy jsem zatím najel jen kolem 500 km.

Nyní se mi opravdu ta ošklivost libí. Když na něm sedím tak není vidět, že mu tam něco chybí. Trochu se mi tedy zdá, že je hubený, ale aspoň někdo. Spotřebu jsem ani neměřil, teď mě nezajímá. Ale to hlavní už vím, vím co je ta jeho hravost,... je to dobrý, ...dost dobrý ...a i přes to, kolik mi je, tak ...chci si hrát !!!

2.7.2016
...nemám čas něco psát ...hraju si

31.12.2018
Za tři sezony najeto něco málo přes 12.000km bez jediné závady, není to moc, ale vzhledem k práci a času kolem baráku, jsem si každý km náležitě užil a doufám, že i nadále budu užívat. Cestování je pohodové. Chci plechovku předjet, většinou stačí zatáhnout za plyn. Bez problému lze vydržet v sedle dvě až tři hodinky. Jízda s batůžkem je v pohodě a někdy mi připadá, že je i více pohodová, nevím proč, ale už jsem to tady taky četl.

Dlouhodobá spotřeba 4,63 l/100km. Asi z necelé 1/4 jízda na dálnici kde není problém s rychlostí nebo akcelerací. Při výměně řetězové sady jsem chtěl přední kolečko o jeden zoubek větší, ale servisák mi to rozmluvil. Kdyby se Versys na dálnici trápil, tak proč by ho vyráběli a nazvali Versys, že? Jízda v terénu proveditelná, možná trochu s omezením, ale většinou doveze kam je třeba a kam si hlavně ten ve stupačkách troufne. Mě stačí v klidu a kochacím tempem projet polní cestu nebo louku, pokoukat, odskočit si a zase se vrátit na silnici kde se Versys cítí nejlépe, nejlépe v kopcovitých zatáčkách, ... to mám potom ale problém se vzpříčeným banánem v hubě.

Stále vše šlape bez problému, akorát jsem dvakrát za ty tři roky nenastartoval hned napoprvé. Spínačku jsem prostříknul olejem WD-40 nebo kontaktsprejem, už nevím, od této doby opět bez problému. Dlouhodobý problém je jen jeden, a to 7rychlostní stupeň, stále nejde zařadit, ale to je problém všech Versysů. Je škoda že Kawasaki s tímto nic nedělá

Občas tady na motorkářích.cz zabrouzdám do fóra abych se podíval jaké závady by mě mohli potkat a jak se s nimi vypořádat. Stále platí to, jako před lety, když jsem Versyse kupoval, že nic tam nenajdu, jsou to tu jenom samé přehlídky, parády, většinou jen nějaké doplňky, pokec o všem možným, ...chápu to, Versys je bezporuchový.

Konec sezóny 2019
Stav tachometru 31.983 km, letošní sezóna opět nic moc, moc času nebylo, ale sezóna 2020 by již měla být lepší. Letos opět žádná porucha a tak jsem udělal jenom běžný servis. Spokojenost stále trvá a stále je chuť si hrát.

Sep27
Sep27 napsal 15.12.19 v 14:38 10b.

co dodat

Tondast
Tondast napsal 14.12.19 v 21:16 10b.

vopák
vopák napsal 19.01.19 v 15:43 10b.

Pěknej versys.. taky mě baví..

Sylver
Sylver napsal 14.11.16 v 11:43 10b.

Bezva popis! Kdo ví, pochopí

PanIvo
PanIvo napsal 29.05.16 v 20:30 10b.

Mnoho příjemného hraní.