Triumph America (2011)

Vlastník pantata66
Vloženo 27.5.2016
Aktualizováno 18.11.2021

Chtěl jsem klasiku nebo cruisera, posledních 5 let :) jsem výběr zúžil na značku Triumph a v dubnu 2016 jsem se konečně odhodlal ;) .

Motorka koupena od FIRMA:MotoTrade (Třebíč)

První dojmy - Výkonu to má pro mě jako začátečníka dostatek, rozměry a pohodlí jsou tak akorát. A navíc těch 250kg jde celkem v pohodě zvednout :)

Doplňky na motorce - Opěrka spolujezdce s nosičem, brašny, plexi, zásuvka 12V, scootoiler.

31.5.16: Po prvních 500 km první tři postřehy začátečníka pro začátečníky.
- otočit to na místě ( v garáži) není úplně jednoduché, ideálně to chce garáž velikosti středně velkého parkoviště :), nebo něco takového
- montáž padáku je asi dobrý nápad
- do zatáček to jde ochotněji než já

30.9.16: Najeto cca 6500 km většinou kolem komína :) (nejdelší trasa cca 400 km), zatím jsem velice spokojen. V létě jsem namontoval originál opěrku spolujezdce s nosičem (od www.dkracing.cz ), v plánu je plexi od Puigu (už dorazilo, jen ho namontovat), zásuvka 12V (malá, taky jen čeká na montáž) a na jaře nové gumy a scottoiler.

29.6.17: Od koupě najeto 15000 km. Pořád jsem velmi spokojen. S plexi to tak nefouká, delší trasy jsou s ním pohodlnější.
Max rychlost dle GPS je cca 158 km/h, pak už zasahuje omezovač. Pohodlné cestování je kolem 120 km/h dle tacho.

Úložný prostor na povinnou výbavu (lékarnička, vesta, žárovka, pojistka) jsem vyřešil rolkou pod předním světlem.

2021: najeto celkem 60000 km, bez poruch, jen běžná údržba opotřebených dílů. Vyměněno plexi za typ z Ameriky LT.
Letos najeto jen cca 8000 km, většina "kolem komína" a jen jeden delší výlet (okruh Polskem, 5 dní, 2000 km)

Johnny-five
Johnny-five napsal 31.05.16 v 15:00 10b.

Nadhera, super stroj, hodne km v pohode

Ladis7
Ladis7 napsal 28.05.16 v 21:21

Parádní stroj a super značka přeju Ti pohodu na cestách a spoustu skvělých zážitku

žižala.
žižala. napsal 28.05.16 v 08:40 10b.

Parádní strojovna.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 27.05.16 v 19:33 10b.

Krásný kousek přeji pohodu v sedle.

Petr_TA
Petr_TA napsal 27.05.16 v 19:05 10b.

Mooooc pěknej kousek