Yamaha MT-03 (2006)

Vlastník Pulec333
Vloženo 26.5.2016
Aktualizováno 13.3.2019

Velice zábavná a zlobivá mašina se super jezdeckou pozicí za širokými řidítky a stupačkami do stylu supermoto.

Motorka koupena od tessy (Čechtice) - Solidní jednání, přepis zařídil velmi rychle.

První dojmy - Po přesedlání ze 125ky byly první dojmy předem jasné. Neskutečný zátah na každou rychlost, vynikající brzdy, ale trošku horší ovladatelnost díky váze.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty co v 18ti hledají zábavu v zatáčkách bez strachu ze škrcených, ale stejně otevřených mašin

Doplňky na motorce - Laděné výfuky MIVV
Držák kufru Givi

Bohužel díky zákonům je výběr ve třídě A2 docela úzký, pokud nechcete vyhodit tisíce za seškrcení. Takže jsem hledal buď už seškrcenou a nebo něco co se vejde do 35 kw. Nejdříve mě zaujala Kawasaki Er6-n, ale byl to dvouválec což jsem tak úplně nechtěl. Hledal jsem prostě něco lehkého a hravého a přesně to jsem našel u Yamahy. U MT-03 mě hned zaujal výborný posez, sedíte krásně vzpřímeně, stupačky nemáte vzadu ale krásně pod sebou a široké řidítka z ní dělají opravdový funbike.
Zatím mám najeto asi 500 km a myslím, že jsem si na ní už dobře zvyknul. Myslel jsem že mi bude chybět výkon, říkal jsem si jak 45 koní není moc, ale je to přesně naopak. Díky řetězovce a krátké převodovce má mašina krásný zátah a opravdu potahá za ruce, ano maximálka je tudíž někde kolem 150, ale kdybych chtěl jezdit 200 tak si nekoupím naháče a jednobuch. Více postřehů přidám později, zatím můžu říct jen že zadní guma Dunlop Sportmax Qualifier 2 mizí před očima a pochybuji, že vydrží do konce sezóny, ale zase opravdu krásně lepí :)