Suzuki DL 650 V-Strom custom (2014)

Vlastník Raisto01
Vloženo 25.5.2016
Aktualizováno 21.5.2020

Vloženo: 23.09.2016, Uskutečněno: 18.08.2016, Stav tachometru: 28954 km, Zhlédnuto: 15x

Pár fotek z měsíční cesty po Islandu a Faerských ostrovech.
Udělám takový souhrn informací, i třeba pro případné zájemce.
Na počasí jsem používal jejich aplikaci Vedur a na rozdíl od pár dalších motorkářů, kteří staromilsky trvali na tom, že takovéhle věci nepotřebují, jsme se díky tomu celkem úspěšně motali mezi kapkami deště. Všemu se vyhnout nedá, ale když vím, že v jednom fjordu bude v noci vítr 15m/s a v druhým 7m/s, tak to dokáže celkem usnadnit už tak drsný podmínky. Vítr je celkem silný, běžně se pohybuje kolem 7m/s, pokud má překročit 13m/s vždycky to ve Veduru je. Vřele program doporučuji, při diskusi na lodi jsme měli celkem odlišné zážitky s počasím s dalšími neinternetovými motorkáři
Na teploty se člověk adaptuje celkem snadno, po pár dnech už mi to nepřišlo. Standardně bylo přes den 5-10°C a v noci to kleslo někam ke třem, výjimečně, především na severu nebo na planinách lehce pod nulu. Nic tragickýho, moira to všechno odfiltrovala. Kolegyně co sedí za mnou, měla z Decathlonu samoohřívací nálepky na nohy na noc do stanu a byla taky v pohodě. Říkala
Déšť je v podstatě každý den, někdy hodinu za den, někdy dvě, většinou v kratších intervalech. Místní říkali, že loni bylo nejhorší léto za 50 let a letos nejlepší tak za posledních dvacet let. Možná ten popis výše zní hrozně, ale fakt to bylo celkem v klidu a až na pár výjimek jsme nijak nestrádali. Celý den nepršelo nikdy, jednou celou noc, to byl masakr, jinak v pohodě.
Dá se to v pohodě vydržet, ta příroda za to stojí. Blbý je, že co jednou zmokne, už se prostě nedá usušit jinak než v kempu na topení. Venku nebo na motorce neuschne nic.
Kempovat se dá volně s vyjímkou národních parků, tam to hlídaj, takže na místě koupit mapu, kde jsou parky uvedeny, jinak kempů je dost. Většinu nocí jsme strávili ve stanu, jednou v Hostelu v Reykjavíku a dvakrát v záchytných boudách v horách. Vybavení žádný, ale neprší na Vás a je to zadara.
Hygiena je v pohodě, buďto sprchy v kempu (většinou placené, ceny uvedu na konci), nebo a to je i zajímavější, všude je spousta horkých pramenů, takže to je jak super, tak zadara. Trochu pak smrdíte sírou, ale jelikož se tam člověk opravdu moc nezapotí, tak je to v klidu.
Všude se dá platit kartou, teoreticky nemusíte mít hotovost, třeba benzín ani jinak většinou nezaplatíte, jsou tam automaty na čerpání a hotovost je tedy skoro k ničemu.
V každém kempu mají pár chatek, ale my byli po sezóně a i tak byly vždycky obsazené. Lidi super, trochu uzavření, ale ochotní a příjemní. Ceny jsou vyšší, ale zase potraviny kvalitní, i nejlevnější šunka měla 89% masa, hnus tam prostě nekoupíte. Některé věci tam jsou i levnější než u nás, třeba sušenky, jiné nesmyslně drahé. Je třeba mít veškeré potřebné oblečení sebou, dokoupit tam třeba jen bavlněný tričko vyjde tak na 600 a výš, nic levnýho tam nemají.
Vyplatí se jet po 20.8. kdy končí sezóna, počasí je pořád celkem dobrý a všechno je levnější, včetně trajektu. Hlavně se ale dá už vidět polární záře, což prostě v červenci nelze. A to opravdu chce vidět na vlastní oči. Něco už jsem ve světě viděl a tohle je opravdu absolutní dokonalost, neskutečná věc, jel bych tam znovu kdykoliv, ale vždycky jen v době, kdy jí lze pozorovat, tak je to úžasný
A teď něco cen, uvedu to v našich korunách, snad už se to po krizi ustálilo a kurz už přes rok vychází podobně.
Trajekt 30 800 (jedna motorka, dva lidi a po sezóně,v červenci tak plus 6 000)
Kemp/osoba 300
sprcha 100 (5minut vody)
chatka kemp 1200 (pro 4lidi, platíte prostě chatku ať jste dva, nebo čtyři)
hostel 700-1200 (dle lokace)
litr benzínu 95natural 35-38
chleba celý 60 (uvádím ceny v síti bonus, jediná kde se dá "levně" nakoupit)
sýr 100g 90
šunka 100g 70
sušenky princ velké 35
voda 1,5 litru 100 (absolutní nesmysl, pít se dá kromě termálních pramenů všechno co tam kde teče)
cigarety Camel 250 (zase sem se podzásobil )
Sim karta 1GB 300 (nemá cenu si data kupovat zde, naši operátoři to stále nechápou, za tři stovky gigo dat a jedu jak drak)

Tak to je zatím vše co mě tak napadá fotky dohodím o víkendu

ps: občas se při vyprávění někdo zhrozí ceny trajektu, ale když vemu dvě letenky a půjčení auta do terénu (jinak tam neuvidíte nic jinýho než ty "největší" turistický lokace) nebo motorky, tak jsem na ceně stejné, spíše vyšší. Ušetřím tím čas, ale nejsem tam na svojí mašině. A třeba Faerský ostrovy, na kterých Vás trajekt na tři dny vyhodí, jsou taktéž dokonalost sama. Ne nadarmo je National Geographic vyhlásil nejhezčími ostrovy na světě. A na ty se jinak moc nepodíváte. Na trajektu se dá poznat spousta skvělých lidí a celkově ta atmosféra toho výletu je někde jinde.

Raisto01 (90) napsal 23.01.2017 v 09:25

Jo, jo, Stromek paráda, jeli jsme sami, nikdo se do tý zimy moc nehrnul a byla to škoda. Stálo to za to

kawa...pavel (101) napsal 22.01.2017 v 09:54

krásný, jsem rád, že stromek slouží, super výlet. Tos byl sólo? Jako jen jedna motorka???

pernik92 (163) napsal 05.01.2017 v 14:28

vynikající fotky Island je už dlouhé roky můj sen, tak to snad někdy vyjde

tazmanskyčert (8) napsal 27.11.2016 v 18:28

Já ten Island taky tak nějak pořád nosím v hlavě, akorát furt bojuju s tou zimou. Musím se hecnout jednou, určitě to stojí za to.

Jakub-SPZ (3) napsal 10.11.2016 v 18:10

Pecka , na Island bych se chtěl jet taky někdy podívat

Clint. (76) napsal 29.09.2016 v 14:55

hezké foto i zážitek

31081 (669) napsal 24.09.2016 v 11:30

• Sumatra 2019

Několikatýdenní výlet do ráje levného palmového oleje, orang utanů a motorek obřích kubatůr a krutých krouťáků. Konkrétně modely Yamaha Byson a Honda Streetfire, tvrdé stopadiny o výkonu stáda čtrnácti koní. Možná trochu

Typ: Dovolená
    Vloženo: 03.12.2019
    Uskutečněno: 20.09.2019
  • Írán bez Íránu, aneb jak mě tam nepustili :-)

Text z videa o nedokončené cestě do Íránu Tak jsem si vyrazil do Íránu, zařídil všechny potřebné papíry a oni pět dní před mým příjezdem, začali tvrdě dodržovat letitý zákaz vjezdu motorek nad 250ccm. Tak jsem se chví

Vloženo: 30.05.2019
    Uskutečněno: 19.04.2019
    Tachometr: 52000km
  • Moldávie, Rumunsko a Podněstří 2018

Výlet po krajinách blízkých. Nádherné poježdění, úžasní lidé, tak jako vždy, když člověk vyjede kamkoliv na východ :-)/cestovani/?act=poi&did=3364

Typ: Dovolená
    Vloženo: 16.10.2018