renocar_unor

Yamaha XVS 1300A Midnight Star (2012)

Vlastník svicko111
Vloženo 24.5.2016
Aktualizováno 20.9.2023

Yamaha Midnigt je pořádně těžká strojárna a na živo je to uplně něco jiného než na obrázkách.

Motorka koupena od D

Yamaha XVS 1100A Dragstar Classic: rozhodl jsem se pro novější verzi Yamahy

První dojmy - Tak při prvním nastartování je hned husina za krkem , po posazení na ohromný sedák a uchopení obrovských řídítek pocítíte obrovský respekt ,motorka je opravdu těžká a v zatáčkách se spíš řídí než naklání.

Motorku bych doporučil pro - Určitě ne pro střízlíka a člověka který se nechce kochat přírodou.

Doplňky na motorce - Ladák Miller s vložkou racing a padáky ,kufry boční a horní s opěrkou, límečky kolem blatníků, přední Plexi štít,rampa s origo světly, krysa na blatníku, houkačka 115decibel Nautilus,kryt chladiče, Gripy,filter Hipercharger , Dynojet PowerCommanderem, otáčkoměr, rámeček SPZ, teploměr oleje,plotny spolujezdce.

1.2.2017
Tak jesem nakonec dal dohromady toto:
Výfuk Miller Racing, Límečky blatníků, přední padací rám, zadní padací rám s ochlaným rámem kufrů, kufry pastové , nosič se zadním kufrem, rámeček na značce, Teploměr oleje, otáčkoměr, zapalovač a usb nabíječka, Ukazatel zařazené rychlosti, Plexi s držáky origoš, přídavná světla yamaha, rampa, Krysa na blatníku, Houkačka stebel nautilus 139dB .Opěrka řidiče. Okrasný rám chladiče.
Přidány automatické vypínání blinkry, a rozblikání zadního brzdového světla při brzdění motorem.

Průměrná spotřeba - 5.845 l/100km

Tuto motorku jsem dlouho pečlivě vybíral a srovnával klady a zápory s jinýmy tipy a dospěl jsem k názoru že , Midnight star 1300 je asi nejlepší volba , je to pořádný kus železa který dělají pořád japonci. Moc ještě nemám najeto moto je skoro nové, mám najeto 1300km , brzdy si myslím dostačující , ohromný zápřah při přidání plynu, podvozek je taky akorát . mezi vetrák a chladič mi vlítl šutr a shořel vetrák a origo stojí 10500, což si myslím že je zase hodně přemrštěný. do města tato moto není je hodně těžká a řadí se jedna -dva. jinak si myslím že na cesty dál jsou pro tento tip moto nejideálnější , ne nadarmo je to Cruiser.

1.2.2017 tak přes zimu jsem dokoupil nějaké ty doplnky, stálo to hodně peněz, nervů a při povolování šroubů jsem málem kolikrát dostal záchvat , nebylo možné je urvat, Japončíci je zalili nějakou barvou a to je fakt za trest. hodně dílů je od sud z Motorkářů, např. Doktor super jednání, veškeré kovové doplnky a rámy , nebo i světla origoš jsem zde sehnal, plexi je také (lechce škráblé) osud ale jsem rád že jsou zde seriozní prodejci. s houkačkou Nautilus Stebel jsem velice spokojen konečně je mě slyšet, zadní kufry super nasvícení, přední světla origo yamaha. tak doufám že na STK nebudou žádné problémy. příští rok bych chtěl dokoupit Kuryakyn Hypercharger a Powercommander. no těším se na jaro snad sezona 2017 bude slunečná. Všem super počasí a mnoho štasně najetých KM.

20.8.2017Tak dnes jsem najel 6000, bez problémů, spotřeba se drží do 6,5 litrů po namontování Hiperchargeru ó hodně lepší jízda ne tak divoká neskube a ve městě se dá jet i nazrojku, krasně si odfoukne při ubrání plynu. Výkon po měření na motobrzde vzrostl z 54kw na 70kw a 106Nm na 120 Nm ani sám mistr tomu nechtěl věřit a prováděl měření dvakrát. Gumi max tak dva tisíce a budou muset na výměnu a na jaře udělám olej a filtr. Úplná spokojenost pokud někdo přemýšlí ó koupi této mašiny tak nemusí váhat.

20.11.2017
Tak zazimováno , hezky spinkej do jara.

1.3.2020
najeto 9500 výměna olej a filtr, nové pneu zadek i předek Bridestone cena 6500kč +1000kč výměna. Zadní tlumič sem dal na 7 zub jezdíme ve dvou tak snad to nebude moc tvrdý. tak hurá do nové sezony

šejdaM
šejdaM napsal 07.03.23 v 11:02 10b.

nádhera

svicko111
svicko111 napsal 08.12.17 v 01:03

Díky moc , už se těším na další sezonu. tak hezkou zimu všem - hlavně krátkou

dědoušek
dědoušek napsal 02.11.17 v 23:56 10b.

Tož to je veliká paráda, kamaráde. Ať ti slouží k plné spokojenosti.

fanek007
fanek007 napsal 24.05.16 v 23:38 10b.

Moc pěkná, užívej

svicko111
svicko111 napsal 24.05.16 v 16:37

Moc vám díky, sezona nám začíná ta si to pořádně všichni užijme.