Jawa 350/640 (2016)

Vlastník Jeňula
Vloženo 21.5.2016
Aktualizováno 30.7.2023

Vloženo: 27.09.2016, Uskutečněno: 27.09.2016, Stav tachometru: 4100 km, Zhlédnuto: 21x

Po delší odmlce mám opět zase aspoň nějaký námět, vhodný k zapsání do deníku mé třindy. Opravdu není o čem psát - děvenka si "sedla" a seká latinu.
Několikrát mě zamrzelo, že v Týnci už nedávají do třind pumpičky. Z Čízy jsem na ni zvyklý. Sice jsem ji potřeboval za víc než čtvrt století tak třikrát, ale vždycky to byla záchrana maximální. Je hezké sebou pod sedlem vozit náhradní duši, v nářadí montajzny, ale k čemu, když po výměně nemáte kolo čím nafouknout? A člověk nemusí ani píchnout vždyť jsme národem "srandistů" a nějaký dobrák, který to má v hlavě buď trochu jinak srovnané, případně tam nemá co rovnat, vám taky může kola vypustit, že? No, už mě přestalo bavit se nechat napínat Štěstěnou, a začal tuhle slabinu řešit. Zakoupil jsem hliníkovou, dvojčinnou pumpičku Force, délky 21cm a jal se vymýšlet, kam ji na motorce umístím. Původně vytypované místo, tedy na nosníku rámu pod nádrží, jsem záhy zavrhnul, protože teplo sálající od hlav válců, by pumpu asi brzo odrovnalo. Taky by byla volně přístupná pro "nenechavce", čí výše zmíněné srandisty. Volba padla na pravý kastlík. Originál držák jsem uchytil zapuštěnými šrouby k airboxu, aby nebránily dosednutí vzduchového filtru, dolní úchyt držáku jsem podložil několika podložkami, abych docílil mírného sklonu pumpičky. Při svislém uchycení se totiž opírala o kryt kastlíku. Hadicová spona na pumpě ji nedrží, jenom funguje jako zarážka, za kterou se zachytí výstupek na držáku pumpy, aby vlivem vybrací pumpa neklouzala v plastovém držáku dolů. A konečně mám klid, už se nemusím obávat, že budu tlačit k nejbližší čerpačce. Do nářadí jsem si taky přidal starou, dobrou, kovovou čepičku ventilku - dost důležitou "prkotinu", bez které se ovšem střeva ventilku jen těžko dají vyměnit.

• Na konci sezóny...

Po delší odmlce další záznam do deníku Jawy, i když nebude rozsáhlý, protože toho není příliš ke psaní. Letos jsem motku protáhnul Rumunskem, a jak už to v mém případě bývá zvykem, trefil jsem se do období lijáků,

Typ: Údržba
    Vloženo: 19.10.2018
    Uskutečněno: 19.10.2018
  • Údržba před sezónou

Tak jsme se konečně dočkali konce letošní zimy - slovo konečně je fakt na místě, protože to vypadalo , že snad ani neskončí. Letošní sezóna bude pro Jáwku náročnější - v létě se chystám na ní vyrazit do Rumunska, takže

Typ: Údržba
    Vloženo: 02.04.2018
    Uskutečněno: 02.04.2018
  • Úprava ovládání sytiče

Konečně proběhla změna v ovládání sytiče. Šmátrat v zateplených rukavicích po původní páčce sytiče na karbu, už mě vážně přestalo bavit. Další výhodou téhle úpravy je možnost plynule zavírat sytič, jak se postupně prohř

Vloženo: 24.09.2017
    Uskutečněno: 24.09.2017