BMW R 1100 R (1998)

Vlastník pelito
Vloženo 20.5.2016
Aktualizováno 14.3.2021

Dlouho jsem o velký motorce snil. Začalo to malým čínským skútrem, pak větším skútrem od Yamahy. Nějaký ten Stadion, Jawetta, Pionýr... a virus se šířil dál, tak jsem si dodělal řidičák a... ode dneška stojí vysněný stroj v garáži.

Motorka koupena od FIRMA:RV moto (Klabava)

Suzuki DL 650 V-Strom: Nesehnal sem za svoje peníze nic, co by mě zaujalo.
Yamaha FZ6 Fazer S2: Zdála se mi na můj styl jízdy zbytečně divoká

První dojmy - První dojem? Pochybnost, je tak velká při pohledu zdola, když stála na stojánku. Na první pohled budí respekt, není to přeci jen trochu moc? Není, stačilo krátký svezení a bylo jasno. Neuvěřitelně pohodový stroj. A taky už mi není 20 a v hlavě to mám už trochu srovnaný.

Motorku bych doporučil pro - Doporučím všem, kdo chtí pohodlí a chtí jezdit.

Doplňky na motorce - Bagster, boční kufry, větrný štítek.

Mám za sebou cca 100 km, na recenzi je trochu brzo. Ale co vím už teď, bude to partnerství na hodně dlouho. Pohodlí, jistota a pohoda. Pokud se přidá i spolehlivost, tak spolu zestárneme.

Prvních cca 500 km, seznamujeme se. Bylo krásný počasí, tak by bylo škoda to nevyužít.
Jízda je přesně taková, jakou jsem hledal, možná ještě o kousek lepší. Jistý podvozek, silnice se zdají o kus kvalitnější, než ve skutečnosti jsou. A váha motorky? ta je znát jen na papíře, v reálu , když se roztočí kola, je to úplně v pohodě. Brzdy citlivý a důsledný. Motor táhne a táhne... síly má dost a dost. Teda pro můj pohodový styl jízdy určitě. Řazení... je tam a řadí, 5 rychlostí stačí.
Pohodlí a pohoda, trochu fouká, ale je to motorka.
Teď něco málo výtek.
Asi nejvíc mi chybí palivoměr, kontrolka sice je, ale ten pohled na budík nebo aspoň nějaký ukazatel by se hodil.
A něco malého na uložení dokladů by taky bylo fajn, abych předtím nemusel rozebrat půl motorky.
Jsou to jen malé drobnosti.
Převažuje pocit pohody a respektu. Relax a o to mi jde.

22.7.2016 stav km 59 700
Seznamování pokračuje.
Překvapila mě univerzálnost stroje.
Po městě se dá celkem slušně jezdit. Cestování krajinou úplně v klidu a pokud je třeba výkon, tak tam je. A je ho dost.
Podvozek je perfektní, když jedu sám nebo ve dvou, v klidu nebo trochu přitápím, pořád v pohodě. Pohodlí a jistota.
Z toho stroje vyzařuje bezstarostnost, co po něm chci, to mi dává.

Zajímavý popis :

Fotka z asi poslední letošní vyjížďky.

24.6.2018
Vše nadále slouží, jak má.
Během zimy bylo vyměněno lanko sytiče i s ovládacím šnekem.
Dnes krásná pohodová projížďka, ideální počasí, krásná trasa.

14.3.2021
stav tachometru : 69 430 km
Ostatní motorky přichází a odchází, ale tenhle bavorský ingot zůstává.
Vše funguje jak má a dělá radost.

Márfi2Dy
Márfi2Dy napsal 27.03.23 v 15:56

Super buchar! Přeji hodně pohodový ho km.

Bigroy
Bigroy napsal 13.07.18 v 18:18

jir222
jir222 napsal 04.02.17 v 19:00 9b.

NIKIS2202
NIKIS2202 napsal 24.11.16 v 10:27 10b.

Hlavně radost z jízdy...

Bigroy