Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa (2009)

Vlastník Jungler
Vloženo 19.5.2016
Aktualizováno 22.1.2017

Sokol Milky Way ! Malá atomová střela

Motorka koupena od Pan Fišner :) - Strašně slušné jednání a vstřícné jednání, jestli bude někdy číst moc děkuju ! :)

Kawasaki Z 1000: Ani sem na ní nebyl kouknout :))
Suzuki B-King: Bohužel nebyl výběr a než jsem se rozhoupal zmizl i ten jeden hezký :)

První dojmy - První dojmy? Asi takhle, Ty krávo autobus! no počkej...ono to není tak úplně zlé... ježiš na tom se sedí tak nějak divně ...jak kdyby mě nakop někdo do řitě (oproti H9) Zátěž na ruce odpadla hned jak se to monstrum rozhýbalo a tak opatrně sem zkusil zatočit a hle ! Motokolo... naprosto sem nevnímal jaký hyperprostorový parník to je.

Motorku bych doporučil pro - Určitě ne jako první moto, a v hlavě to potřebuje mít člověk taky srovnaný.

Doplňky na motorce - Zvýšené plexi

Zatím jsem najel... tak 60 kilometrů a ještě k tomu po Praze, už to nechci zažít znovu.
Ucpaná Praha a popojíždění 1-2-1-2-1-2 ... hrozně to topilo na nohy a já blbec sem si na kup zapomněl boty..takže hezky v kůži a v keckách, myslím že lidi co koukali tak nechápali.

Vůbec jsem jí nechtěl, nikdy se mi moc nelíbila... no a jedno pondělí když jsem hledal a přemýšlel o Králi, jel jsem se podívat na Queenu... úterý pracovala hlava jako snad nikdy..a ve čtvrtek sem věděl že jí vezmu... (ani sem na ní skoro neseděl, nebyla ani nastartovaná).

O týden později jsem přijel a po prvé jsem slyšel jak nastartovala... s těma laufama vzadu... je to tichoučké... takový nenápadný vysavač. (časem to pan Akrapovič a nebo pan Yoširoura napraví)

Trošku bylo překvapení polohy stupaček...Jsou vysoko !!! Ale ne nepohodlně uložený :)
Po rozjetí první co jsem si všimnul je převodovka...je to samet, žádný rány žádný kopání...prostě si jen klikne.

Motor, spíš urychlovač částic, nejdřív na první jízdu hezky mód B, nechceme se přeci zabít. Po 50ti metrech tam byl mód A a už sem ho ani nepřepínal.. Ten motor je sametový jak dětská prdýlka ! Žádné výkonové kopance nic... jen konstantní zátah.
Při předjíždění dvou fobií jsem to přehnal s pravým zápěstím, to co se stalo... to se musí zažít, za prvé výměna trenek a za druhé smích až sem brečel... řechtal sem se jak magor.

uvidíme jak to půjde dál ! :) zatím jsme ve stádiu natěšenosti na nějaké delší štace

Najeto 800km...Tááák, prvotní pocity? No... ty debile cos to koupil ? však tě bolí ruce a záda jak kdybys tahal celej den mrtvý tah s 200kilo... Hlavně po tom tankodromu D1 !

No jenže pak jsem si nejspíš zvyknul..a hle ? najeto za jeden den 350 kilometrů bez újmy ! Bože to je super :)

Ten urychlovač částic je něco neskutečnýho, je jedno co tam je.. je jedno kde...na Ačkovou mapu to letí jak prase... jedno kolik točíte.. Při vyjížďce jsem si prohodil s kolegou za R1 2004... ta moto dole nejede ... ale vůbec... nehledě na to že moje první reakce byla že sedím na Kole než na moto (srovnání s Milky)

V přímém srovnání s Králem ( B-king) -

Ten posez je 100 a jedno .. Do Bkinga zapadnete a sedíte jako v křesle.
Jízdní vlastnosti nemůžu posoudit protože na Králi byla horší guma :) a má tam narvaný X-TRE powerbox.
Subjektivně... nevidím moc rozdíl v "tahu" , majitel B-kinga zase říkal že bere víc od "spodu" Oboje jsou úžasný mašiny... Osobně mě to pořád tahá k Béčku... ALE Milky mě neskutečně baví... a jak se často na fóru říká --- žere to, nejede to, a je to hnusný. (každý se otočí, jede to jak prase, a moje spotřeba ? 5-5,5 zatím.)

Ták, o víkendovým poletu... Ten motor je naprosto dokonalej, naprosto splňuje to co chci od moto. Otočit pravým zápěstím a teleport o 100 kilometrů dál. Nikdy sem nezažil nic podobnýho... ani na R1 ani na ZX10 ... Jediné za co Milky dám jsou tři věci. Vmax, Diavel, Superduke 1290 (Bking), hotovo tečka. Tady padá pravidlo čtyřválce, dole nejede a nahoře letí jak králík na lajně. Ne tady to letí jak střelená svině pořád. (nelítám jak hovado, ale ten krouťák je dokonalej) Občas se přistihnu že jen tak zabrzdím a zkusím si ten tah... I když je prý 1,2,3 přiškrcená z full výkonu, jede to hrozně.

A prý když mám na opici musím mít na banány, no ono to tak moc nejde i když žere 5-5,5-6 litrů (s mým stylem jízdy), protože jsem si dal před obědem jen tak 50 kiláčků na vranov...a po rozhodnutí jet domů přes Slavonice... objevil jsem se u Vídně :D ! takže oběd jen do ruky a pomalu směr domů...Trošičku mi vibruje do řídítek.. ( musím mrknout na dotažení uložení motoru.) a nic moc na špatné cesty...ta váha je znát a jelikož jsem jí dvakrát vytáhl do Prahy na týden ( kde pracuju ) tak Středočeský kraj je utrpení ( ale spíš pro Milky než pro mě) . Cestovatelský potenciál určitě má to bez řečí, supersportovní potenciál je obrovský ale kde lítat na kolínko a teleportovat se bez omezení rychlosti a mozku? Nikde, aspoň ne v Česku

9.8.2016 --- najeto 5000km společně...

Co bych měl vlastně napsat... tak zkusíme nejdřív věcí co byli špatně.

věc za kterou ale nemůže byla sežraná guma Pilot power 3 za 5000 km a následně proražená od hřebíku...tadadam potěší hlavně před motodovolenou.
Rychlá shánka za Pirelli angel ST (nevím jestli jsem neměl vzít GT) to se pozná podle nájezdu :)

chybí mi hlásiče náklonu takže zatím na staré gumě 2mm poserpruh... tyhle půjdou do kraje !

Co mě dalšího sere..je čistit jí... a hlavně řetěz . Nemám stojan ještě a zlatý naháče na údržbu . Nejlepší na to je prostě sundat levý výfuk ke sponě se dostane fakt jednoduše .

A sundat a nandat kapoty budou taky asi spíš na diplom z vysoký . To uvidím až o víkendu.

tak teď k těm dobrým věcem.

v první řadě spotřeba... dlouhodobá je 5.5-6 litrů masakr na to co to je za motor.

další věc co mě napadá je dokonalá stabilita v zatáčkách až na to měkoučký odpružení. Občas se prostě zhoupne při větších nervnostech a do nastavení se mi nechce šahat.

Každý nadává na brzdy že jsou bláto...fajn jsou tam podle všeho pancéřky ... ale já si fakt nemůžu stěžovat..po zkušenostech se Z750 novější model a ZX9R...ty brzdy prostě brzdí... nepřišlo mi že by někde vadly. Pokud někde vadnou tak asi jedině na okruhu kam stejně s Hayou pojedeme jednou a to na žádný závody ;)

Hodně uvažuju že na konci sezóny jí prodám... protože ten motor je k neutahání a já jsem strašlivě zrychlil všude...tam kde na H9 se jezdilo 110 se jezdí najednou 1xx-2xx a není to dobrý...jednou mi tam vjela slečna se 106 která nedala přednost a celou cestu jela 30...za prvné jsem se málem posral a vylezl mi mozek očním důlkem...a s hayou stopie se mi taky moc nelíbilo. Druhá věc je že ten motor roztočit...tak je to jasnej křížek na funusu za krátkou dobu... jede strašně... nechápu jak tohle někdo může říct že se s ní dostal na limit. Rozhodně ne...ne...ne.. ne na normálních silnicích. Ta věc jede ve všech otáčkách ... je jedno jestli tam je 3 tisíce nebo 11 tisíc otáček...

A na cestování moto jakože jo...ale s tím že mi prdel v kůži po 300 kilometrech řekne že jako že né...dál ne... Vrtim se na tom jak pošuk ale slejzat se mi nechce. Další věc jsou kufry...chtěl jsem si pořídit něco na delší dobu bez rámů a blbosti takže textilky.. no taky to neprošlo protože většina se prostě dotýkala výfuků.
Takže batoh a maximálně tankvak pro mou osobu.

Je tichoučká...hrozně mě to štve... lidi prostě neví že člověk jede.. a je to strašně znát. Ale zas si říkám že dát 20 tisíc za fuk na moto kterou zatím nevím jestli si jí nechám... ne zatím ne.

Měli jsme cestu i na Buchláky...bože to je prdel :) je strašně krásný na ní jet v náklonu kde drží jak lokomotiva. Je to prostě zábava. Určitě to není masochista jako nekteré V2 i když to podle mě při tomhle objemu ztrácí pojem a ta moto jede i dole i nahoře.

21.1.2017 prodána do Kladna slušným chlapům.

Byla úžasná :) jen to svádělo k rychlostem který nejsou dobrý na kůži.

Ruslan
Ruslan napsal 10.06.18 v 18:46 10b.

Haya se mi vždy líbila a moc jsem ji chtěl,ale teď po přečtení tvého příspěvku zůstanu při zemi .Sedlam Suzu 1250 a taky letí jak splašena a nutí mě více za ni tahat,takže si nedovedu představit sedlat takovou Hayu.Jinak moc super recenze

Vendetta
Vendetta napsal 11.09.16 v 21:34 10b.

10, krasavice

bpun
bpun napsal 06.07.16 v 16:57 10b.

Krásná, hodně km bez nehod

otajs-ZX9R
otajs-ZX9R napsal 22.06.16 v 16:19 10b.

Páč sem viděl na vlastní oči a je to jak nový! Tož to 10bodů

JohnyBaroch
JohnyBaroch napsal 28.05.16 v 11:10 10b.

Tohle je podle mě modelově nejhezčí Busa, ty barvy jsou parádní