Honda CB 600F Hornet (2011)

Vlastník Krakatau
Vloženo 19.5.2016
Aktualizováno 8.9.2016

Po troch rokoch návrat do sedla...a aj k štyrom valcom medzi dvomi kolesami.

Honda CBR 600F Sport: Manželka ma prehovorila, aby som si kúpil niečo novšie. :-)

První dojmy - Typická Honda, sadli sme si na prvý pohľad aj posed. Majiteľ nič nezatajoval, bez problémov priznal aj pád v malej rýchlosti s minimálnymi následkami. Skúšobná jazda už len napomohla k rozhodnutiu, že sa vraciam k štvorvalcu od Hondy :-)

Motorku bych doporučil pro - Sám som začínal na CBR 600F4i, takže kľudne aj začiatočníkom, pokiaľ to majú v hlave správne poskladané, a všeobecne ľuďom bez nejakého vyhraneného vkusu, ktorí hľadajú v rámci možností pohodlnú a "bezúdržbovú" motorku na všedné aj nevšedné dni. Vždy je to o tom, ako si to kto zariadi. :-)

Doplňky na motorce - Výfuková koncovka IXIL Hyperlow (ozaj iba koncovka, keďže celý výfuk vrátane katalyzátoru je zachovaný), nosič GIVI s kufrom Monokey V46, padáky R&G Racing.

Ako som písal vyššie, po troch rokoch sa naskytla možnosť na návrat k dvom kolesám, tak som sa začal rozhliadať po vhodnom kandidátovi do garáže. Chcel som niečo "bezúdržbové", dennodenne použiteľné s lacným servisom. Stanovil som si únosnú cenovú hranicu a začal hľadať. Ducati som v momentálnej situácii aj z finančného hľadiska vylúčil, nakoľko som nechcel hneď po kúpe riešiť preventívny veľký servis, ktorý ide trošku viac "do peňazí". Jediná ďalšia možnosť pre mňa bolo niečo z japonského štvorlístka, konkrétne Honda, s ktorou už mám skúsenosti. Začal som teda uvažovať nad návratom k mojej prvej, CBR600F4i, akurát som chcel už verziu Sport. Ale ako sa hovorí, dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš a aj s pričinením mojej úžasnej manželky, ktorá ma prehovorila, aby som si predsa len kúpil niečo novšie, som sa začal obzerať po poslednej generácii, vychádzajúcej z najnovšieho (a posledného) Horneta.

Popri prezeraní inzerátov, ktorých veľa nebolo som sa zamýšľal aj nad tým, či chcem po Monstri opäť motorku s posedom zaťaženým na zápästia a či mi pri mojom výletnom tempe naozaj treba kapotu. Všetko vyriešil inzerát, ktorý som zbadal už dávnejšie, keď ešte otázka návratu k dvom kolesám nebola aktuálna, napriek tomu tam stále svietil. Hornet 2011 v bielej perleti, bez nejakého extra optického "tuningu" (ak nerátam smerovky Kawasaki a koncovku IXIL), s držiakom a kufrom GIVI, čo sa hodilo, nakoľko som motorku plánoval používať aj na cestu do práce a menšie nákupy. A ešte k tomu bol nedaľeko, takže nebolo treba ani dlho cestovať, aby som si ho išiel pozrieť.

Motorka aj na prvý osobný dojem pôsobila rovnako dobre, ako na fotkách v inzeráte (čo bohužiaľ nebýva pravidlom), tak sme pokecali s majiteľom, popýtal som sa na základné veci a išiel sa previezť. Skúšobná jazda nebola dlhá, ale ani nebolo treba, po prvých metroch som vedel, že toto je ono.

Motor pôvodom z CBR600RR r. 2007, samozrejme trochu "podladený", má mäkký, až zamatový chod, žiadne vibrácie a oproti 803ccm dvojvalcu Ducati, na ktorom som jazdil pred spomínanými tromi rokmi vyniká väčšou pružnosťou na ktorýkoľvek rýchlostný stupeň, čo sa hodí pri jazde v meste, keďže motorku používam aj na cestu do práce. Po pár jazdách som si uvedomil, že som sa asi aj v dôsledku väčšej zodpovednosti dosť spomalil, takže výkonová rezerva motora je na moje kávičkové tempo veľmi slušná.

Z doplnkov by som spomenul výfukovú koncovku IXIL, ktorá dodáva motoru hlbší zvuk, ale pri nízkych otáčkach nerobí zbytočný hluk a prejaví sa až pri tých vyšších a nosič GIVI spolu s kufrom Monokey V46. Po kúpe som v rámci ochrany pri prípadnom menšom páde nainštaloval padáky R&G Racing.

Už máme za sebou aj preventívny servis a prvých 1000 spoločných kilometrov, ktoré síce vďaka tomu, že chcem čo najviac času venovať mojej rodinke pribúdajú oveľa pomalšie než ako som bol zvyknutý z dávnejších čias, ale užívam si tú možnosť po troch rokoch nemusieť iba premýšľať a snívať o opätovnej kúpe motorky. Proste stačí sa zobrať a ísť sa kedykoľvek previezť. Preto verím, že nám tento "vzťah" dlho vydrží.

7.9.2016 - Nečakal som, že to bude tak skoro a tak rýchlo, ale podarilo sa mi vyskúšať niečo iné, trochu "charakternejšie" ako Honda a v rámci toho Hornet teda putoval k novému majiteľovi a mne sa na dvore zohrieva už iná kráska.