Yamaha XT 660 Z Tenere (2008)

Vlastník Sergej1145
Vloženo 15.5.2016
Aktualizováno 15.5.2016

Vysoká koza netradičného vzhľadu s výbornou funkčnosťou na to, na čo bola navrhnutá.

První dojmy - Po nasadnutí super posed pre vysokého jazdca na kolená. Na ramená už nie.. Motor po presadnutí z 2V vám dá najskôr facku a potom si na neho zvyknete a začne vás i baviť..

Motorku bych doporučil pro - Pre aspoň malinko skúsených jazdov Pre ľudí, ktorí vedia čo od tejto motorky chcú Pre sólo cestovateľov, hlavne mimo asfaltu, alebo na veľké diaľky

Doplňky na motorce - Luggage rack, zvýšené rajdy +30mm, podložka pod stojan, mriežka svetla, komplet polepy motocykla

Tenerku som si vybral kvôli jej bohatej možnosti úprav.
Je to motorka s Dakarskou históriou a africkým menom japonskej značky a vyrobená komplet v Taliansku.
Z jej designu mi pripadá, že nie je ani japonská, a tak trochu sa na nej vyšantili Taliani.
Čo sa týka konštrukcie, tak je to veľmi vydarený stroj s jednoduchou údržbou. Samozrejme má svoje muchy- ako pôvodné relé, ktoré odchádzalo, či síce pekná, ale kvôli ťažisku zlý zadok motorky. Proste tie výfuky sú šialene vysoko a zbytočne ťažké. Je jasné, že každý poctivý dlhotrvajúci majiteľ, by si mal kúpiť kvalitné náhrady vúfukov a poriadne poladiť krivkú výkonu.
Ako ďalšie by som uvidiedol priemerný podvozok, ktorý je na také to ,,brnkanie" po lesoch dobrý, ale na nejakú lepšiu jazdu nie. Pritom agilita motorky je dobrá..ale ten podvozok priemerný :/

Motorka je stvorená na ADV turistiku, tak ako má byť. Sólo jazdec, trochu batožiny a plná nádrž. Výhodou je vysoký dojazd a jednoduchosť. Nečudujem sa, že veľa ľudí si práve ju berie na cestu do Afriky, či okolo sveta. Do Álp existuje veľa lepších motoriek, ale do Maroka nie.

A keďže sa sám venujem výrobou doplnkov na mieru, urobil som s tejto pri kúpe ,,šedej" motorky o niečo atraktívnejšiu Tenerku ;)

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.07.17 v 19:44 10b.

Medy16
Medy16 napsal 18.05.16 v 13:11 10b.

Krásná

Milan1963