Aprilia SL 750 Shiver (2015)

Vlastník Michal_KA
Vloženo 11.5.2016
Aktualizováno 26.3.2019

Krasna, kvalitna, podcenovana !

Motorka koupena od FIRMA:A Spirit (Praha 4-Braník) - Maximalna spokojost. Pan Fresl vsetko vysvetlil, ukazal, poradil. Ako sme sa dohodli tak bolo. Este som dostal R&G padaky zadarmo.

První dojmy - Na zaciatku som mal respect, pretoze ma +50 kilo naviac oproti KTM Duke 690. Prijemne ma prekvapila celkovou tuhostou a velkostou. Po niekolkych kilometroch, som vedel, ze to bola spravna volba.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodna pre zaciatocnikov aj pre skusenych jazdcov ktory nechcu pozici Supersportu a jazdit 300+ km/h. Dalsie informacie a fotky budem doplnovat v denniku motorky.

Doplňky na motorce - R&G padaky na motor a predne/zadne kolesa
Givi TankBag XS307
Plexi Puig
TomTom Bandit
Enduristan Monsoon 2
Enduristan Tornado 2 M
Celly drzak na mobil + HTC + Sygic + Power Banka 5000mAh

Je to moja 3 motorka. Prvy bol KTM Duke 390 a je to pre mna zatial najzabavnejsia masina ale len okolo komina, na dlhe presuny to nieje, preto som presedlal na silnejsiu KTM Duke 690 ale vobec mi nesadla, bolo to obrovske sklamanie pre mna a po 5 mesiacoch musela ist prec, vadilo mi na nej velmi vela veci. Po tejto skusenosti som vedel co uz NECHCEM a tak som znova hladal a porovnaval motorky a siel som na istotu po Aprilke a nelutujem.

Mam najazdenych 3300 km a som velmi spokojny, nieje dokonala ale je super a je UNIVERZALNA. Ktora motorka s porovnatelnou cenou ma v zaklade Ride by Wire a 3 palivove mapy + USD vidlice + pancierove brzdove hadice + radialne brzdy + hydraulicku packu spojky a nadherny zvuk original vyfukov ! Display je super, zobrazuje vela informacii aj venkovni teplotu (o: zaradena rychlost je samozrejmost.

Palivova Mapa “T” pouzivam na dialnicne a poklidne presuny a po meste.
Palivova Mapa “S” motorka sa zmeni na vzteklu italsku mrchu, plyn je citlivy, je ucukana, zbesila, takze zaradite 3 alebo 4 kvalt a drzite otacky 6000 – 9000 a krasne si uzijete zatacky a jazdu.
Palivova Mapa “R” netreba vysvetlovat.
Je super, ze su tak velke rozdiely v jazdnych rezimoch. Motor ma krasny linearny nastup a vyborne akceleruje.

Prevodovka je super, krasne padaju rychlosti a este ani jednou sa mi nestalo, ze by padol falosny neutral. Cele to “kvaltovani” je tuhe, presne.

Brzdy nadhera, bzrdim jednym prstom, krasne sa davkuju.

Podvozok tiez ok, v recenziach a testoch sa casto pise, ze je meka a houpava predna vidla ale ak je kvalitny asfalt tak perovanie funguje vyborne. Samozrejme ak vletite v zakrute do niecoho nekvalitneho tak sa rozhupe asi kazda motorka, preto treba jazdit s rozumom a predvidat.

Ma Shiver aj slabe stranky ? Jasne ze ma. Na zaciatku predsa pisem, ze nieje dokonala (o:

Ulozny priestor = neexistuje !

Dojazd nadrze je 200 – 240 km, nieje to vela ale aspon si davam prestavky a kavicku.

Topi pod zadkom, jazdim cely rok, takze ked je pod 15 stupnov, tak je to prijemne (o:

Blatniky = predne koleso hadze bordel na ABS kompresor, hlavu motora a chladic. Uz som objednal predlzenie predneho blatniku. Zadne hadze bordel na nekryte vyfuky pod sedlom, som zvedavy co sa stane ked prejdem nejake hovno (o:

Display ukazuje vsetko okrem mnozstva paliva nadrzi, tak sa spolieham na kontrolku a vzdy po natankovani vynulujem TRIP2.

Je to univerzalna motorka na asfalt. Nieje problem za den najazdit 500 km alebo byt 6 hodin v sedle. Ani kolena nebolia, aj ked su viac zalomene. Ani zada nebolia a to mam so zadami problemy.

18.3.2019 Predana... bude mi chybet )o:

1york
1york napsal 20.08.18 v 20:14 10b.

Pekná motka , nech slúži , tak isto pozerám po jej silnejšej sestre s900

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.07.17 v 19:47 10b.

mMan
mMan napsal 12.05.17 v 19:13 10b.

Vyborna recenzia. Jedna z tych, ktora mi pomohla rozhodnut sa a nejaky ten den je uz aj u mna doma odparkovany Shiver.

findejs1310
findejs1310 napsal 02.12.16 v 18:00

Parádní kousek

libac22
libac22 napsal 23.09.16 v 11:40 10b.

Super výběr