Kawasaki Z 1000 SX (2013)

Vlastník NickDs
Vloženo 7.5.2016
Aktualizováno 16.3.2018

Moje třetí motorka. Jednoduše dokonalá! Ale život je změna. Šla do světa a nahradila jí má vysněná GTR1400.

Kawasaki GTR 1400: důvod neuveden

První dojmy - Po ujetých deseti kilometrech jsem věděl, že to je ono. Všechno je přesně tam, kde to člověk očekává. Vzhledem k výkonu je docela žravá.

Po předchozích zkušenostech s Dragstarem 650 a XJR 1300 jsem už jasně věděl co chci a co naopak ne.
Dragstar byl na mě výkonově nedostačující, XJR 1300 nepohodlná motorka. Po dvaceti kilometrech jsem měl pocit, že mi upadne zápěstí. Boly mě ruce jako nikdy.
Takže jsem věděl, že chci pohodlí, komfort a výkon. Prostě naložit kufry, posadit si za sebe holku a prostě jet. Nebát se, že mi nebude stačit výkon, že budu muset po padesáti kilometrech poposedávat, protože mě bude bolet zadek.
Rozhodoval jsem se mezi tímhle strojem a GTR 1400. Rozhodla cena, protože GTR byla o cca 100k dražší a to jsem už fakt nechtěl dát. Nakonec toho nelituji.
Jsem maximálně možně spokojený. Je to nekonečný polykač kilometrů, naprosto bezproblémová motorka. Zatím se mi nestalo, že by mi chyběl výkon. Pořád je kde brát. Jasně, sice si vezme kolem 8 litrů když za to zatáhnu, ale to mě nezajímá. Chtěl jsem výkon, mám výkon a ten se musí něčím nakrmit.
Je to prostě cesťák tělem i duší. Naložit a jet. Naprosto komfortní jízda je někde kolem 130-150km/h. To se člověk nemusí nijak hrbit, stavitelný štítek ho naprosto v pohodě ochrání a pořád má ještě v ruce dost výkonu na pozlobení.
Perfektně se s ní jezdí i ve městě, je to neuvěřitelně obratná a mrštná motorka. Když se z ní jednoduchým odcvaknutím shodí kufry, tak máte malou, živou hračku.
Prostě ji miluji!

NickDs
NickDs napsal 16.03.18 v 09:45

Tak šla do světa...Měj se hezky.

h.pepino
h.pepino napsal 09.06.17 v 10:16 10b.

Ahoj, a co baťůžek? Jak si hoví? Díky moc. Uvažuji o ní, jediné ce zatím nevím je, zda bude v poho i pro drahou polovičku.

elton
elton napsal 14.08.16 v 12:35 10b.

NickDs
NickDs napsal 10.05.16 v 07:29

No to asi jo, ale ta stovka navíc byla už nad moji mentální hranici za motorku. Chtěl jsem novou.

Šimi57
Šimi57 napsal 08.05.16 v 19:17 9b.

Pěkná Kawina. U GTR by jsi neprohloupil. Mám ji a naprostá spokojenost. Kolama důle.