KTM 990 Adventure / S (2008)

Vlastník tricetsest
Vloženo 4.5.2016
Aktualizováno 12.12.2016

Když jsme se loni vrátili z cesty kolem Balkánu na Banditovi, rozhodl jsem se, že nemá cenu trápit ho cestou necestou a začal jsem hledat vhodného nástupce.

BMW F 800 GS: důvod neuveden
Triumph Tiger 800 XC: důvod neuveden
Triumph Tiger 800 XR: důvod neuveden
KTM LC8 950 Adventure: důvod neuveden

První dojmy - Dojmy z první testovací jízdy byly asi takové, že když jsem přidal plyn, snažila se mě kachna shodit ze sedla a když jsem naopak ubral, naplácl jsem se na řidítka.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo se rád ďábelsky chechtá do přilby.

Doplňky na motorce - Laďáky MIVV, držáky bočních kufrů a topcase KTM, boční kufry a topcase KTM, padací rám SW Motech, brašny do padacího rámu Marselus, spoiler plexi Touratech, kryt zadního brzdového válce Touratech, zvýšení řidítek Touratech, rozšíření bočního stojánku, zamykací držák navigace Touratech, navigace Garmin zümo 390, vyhřívané rukojeti KTM, sklápěcí zrcátka, kryty rámu KTM.

Kachna je můj první dvouvál, takže oproti Banditovi je to obrovský rozdíl. Když jsem jí převážel zhruba 140 km domů, na frajera jsem vyndal homologační vložky, čehož jsem pak celou cestu litoval, protože se ten randál nedal vydržet. Když s tím člověk vyděsí zastávku plnou lidí, tak je to v pohodě, ale na delší cestu asi nesmysl. Co se jízdy týče, tak jsme si snad sedli dobře, ale v podstatě je to jako učit se znovu jezdit, protože rozdíl oproti Banditovi je to nesmyslný. Cuká to, cuká to a cuká to! Zatím mám najeto pár stovek kilometrů a kousek i mimo silnici, jenže to bylo velké trápení, takže to bude chtít ještě hodně učení se. U kachny jsem si slíbil, že tu budu deník motorky vést trochu poctivěji, takže až bude nějaká novinka, pochlubím se.

Simon4ever
Simon4ever napsal 29.11.16 v 21:56 10b.

Zdar jak svina, také super mašina však jsem po ní také počumoval takže - RESPECT
Jinak jsem konečně hodil nějaký ten popis k tomu mému stroji tak mužeš juknout a trochu se pobavit čuuus

fanty
fanty napsal 14.05.16 v 07:47 10b.

Počkám si na ten zavedený deník. Abych se taky něco dověděl o pocitech a strastech dalšího majitele. První dojem jsem měl uplně stejný . Ted si jen lítám a zjistil jsem ze je ze me skladatel, protoze si zpivam pisnicky ktere nikdo nikdy neslysel. Treba o slunicku jsem toho poskladal uz pomerne dost Hrabalo mi na vsech motorkach, ale tady to je uplne jina liga. Tak at slouzi a hlavne stastne navraty domu. Casem uvidis jestli ti sedi nebo pujdes o dum dal. Neni to masina pro kazdeho, proto jsem ji minulou sobotu za 540km v sedle potkal jen jednou

Driver-toys
Driver-toys napsal 05.05.16 v 08:40