Suzuki GSF 650 Bandit (2005)

Vlastník Notherdam
Vloženo 4.5.2016
Aktualizováno 14.7.2016

Je to klasickej černej bandit, kterej mi vždycky vyčaruje úsměv na tváři :)

Honda CB 600F Hornet: Hornet se mi moc líbí, ale přece jen, Bandit taky
Yamaha MT-07: Peníze

První dojmy - Naprostá nespoutanost, je to moje první velká motorka, takže ten příval síly a divokosti je zkrátka boží. Vzhledem k tomu, že sem si papíry dělal teprve loni nemám moc zkušeností. Taky jsem omezenej na A2 a tak sem ho musel chudáka dočasně podvázat, abych ho vůbec mohl sedlat.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky a každého komu se líbí tahle klasika a hlavně naháč.

Doplňky na motorce - Po minulém majiteli: Jiný tachometr, který má vše integrované, Plexi, Diodové blinkry a všechny možné doplňky
Moje doplňky: Padací rám SW-motech, Široká řidítka a závažíčka, CNC páčky

Bandita jsem vybral hlavně kvůli radám ostatních motorkářů, kteří tvrdí, že je výborný do začátků. A na 100% souhlasím, je to krásně předvídatelný a nezáludný stroj nenáročný na údržbu.

Chvíli mi stál v garáži, protože jsem měl papíry ve výrobě. Poprvé sem se na něm svezl loni na podzim, někdy koncem září. Vzápětí potom, co jsme ho přivezl od MotoSoukup po seškrcení (velká spokojenost, doporučuji). To už jsem měl papíry v kapse a konečně i ten správný záznam ve techničáku. První jízda byla z mé strany dost opatrná (koneckonců ten držkopád na 125 Dandy co mě vedl k tomu abych šel do pořádného stroje jen tak nezapomenu). Další jízdy už byly lepší a lepší. Po nějakých 500 km co jsem ještě loni stihl najet jsem si už připadal na motce mnohem jistější a fakt jsem se už nemohl dočkat až zase odzimuji. Je fakt, že ještě třetí adventní neděli jsem byl vyhlížet ježíška a hned po Novém roce zase hledat náznaky sněhu. Toť byla moje první půlsezóna jako motorkáře.

Letos jsem využil zimní pauzy a nainstaloval široká řidítka a musím říct že rozhodně doporučuji. Posez se změnil tím stylem, že teď sedím více v předklonu a do zatáček je to mnohem příjemnější, taky mě mnohem méně po delší jízdě bolí zápěstí než při těch co tam byli origo. A díky plexi na mě také najednou mnohem méně fouká.

Do dnešního dne (4.5) jsem od odzimování koncem března najel naprosto úžasně strávený 1 tisíc km a nějaké drobné. Opravdu mě to chytlo a pokaždé když mám někam jet už plánuji i zpáteční cestu abych nejel stejnou tam i zpět. Zatím jsem jezdil hlavně kolem komína a na jednodenní vyjížďky.Brzy ale, hlavně díky motivaci všech výborných cestopisů co tu jsou, vyrazím někam dál, protože tenhle Bandit se cítí dobře jak při krátkých vyjížďkách, tak i při celodenní tůře za poznáním. Jediné co bych mu možná lehce vytkl jsou brzy, docela rychle vadnou, ale já nejsem žádný závodník takže pro mě dostačující.

Spotřeba je kolem 5 - 6 ti litrů. Je jasné, že záleží na tom, jak za to člověk tahá. Servis mě čeká teď, takže olej atd. Hádám ale, že mě to tolik peněz stát nebude. Jediná investice, která mě brzy čeká bude nové zadní pneu. Předešlý majitel byl motorkář tělem i duší, a tak jsem jí koupil ve výborném stavu. Za to děkuji moc! Ještě mohu dodat, že i po snížení výkonu mi přijde výkonově naprosto dostačující, 130 km/h jede hned a nemám problém stačit komukoliv s kým se jedu projet aniž bych se musel nějak snažit. Je jasné, že se těším až jí otevřu a poznám co všechno dokáže. Nespěchám na to ale vůbec, stejně se potřebuji zatím co nejvíce vyjezdit.

To je zatím vše, postupně sem budu dopisovat moje poznatky a vše co si budu myslet, že by tu mohlo být :)

Tak jsem najel dalších zhruba 3 tisíce a za tu dobu se změnilo je pár věcí. Některé zásadní, některé málo... ty vynechám. Takže to důležité: vyměnil jsem olej a filtr a taky přezul zadní obutí. A musím říct že velká bomba, je to najednou úplně nová mašina v zatáčkách. Totiž, abyste rozuměli, ta stará guma, nejenže už jsem jí měl opravdu ho(oo)dně sjetou, byla taky sjetá tím způsobem že hlavně a pouze uprostřed. To znamenalo že na ní byl jakýsi takýsi schod, či hrana, která se při kýženém větším náklonu do zatáčky musela překonat. Tahle vlastnost mě, jakožto neználka nějakých větších náklonů netrápila, dokud jsem nezkusil kamarádův stroj. Ovšem jakmile jsem si to uvědomoval, cítil jsem dost velkou nejistotu, právě při náklonu přesně na této hraně pneumatiky. Nic příjemného, pravdu. A tak mě tohle nové obutí dělá mnohem sebejistějších a veselejším jezdcem, který si zatáčky už opravdu užívá, je to zkrátka bomba. Jedná se konkrétně o klasické Dunlopy Sportmax Roadsmarty. Jel jsem je už jak na suchu tak na mokru a paráda, doporučuji. Dokonce jsem nedávno chytl nějaký přávaláček a i přes to, že jsem si připadal spíše jako na vodním skútru než na motorce, to gumy zvládli opravdu dobře, Dokonce je podezřívám že si to tak užívali, že si to občas zvesela roztančili. Na nezepevněné cestě to už taková sláva není, ale i tak se mi zdá že drží na to že jsou to silničky obstojně. Na motorku jsem si také přidal CNC páčky. To spíše z estetického dojmu, a taky proto, že se mi neskutečně líbí. Však to posuďte sami.

S motorkou jsem nedávno absolvoval třídenní výlet na Slovensko za mým slovenským bratrem. 400km cesta tam, pohoda. Jeden parádní den (a už ne tak parádní bolehlav po ránu) v Nitře. A další den ráno zase zpátky domů tentokrát kratší, asi 380km, cestou. Zkráceně: motorka bez problémů a ve výborné kondici, já lehce zprkenělý, ale taky v pohodě.

Tenhle Bandit je vším, co si v dané situaci přeji, aby byl. Pří výletu na Slovensko byl cesťákem. který požírá kilometry. Při jízdě v lijáku byl skútrem co miluje vlny. Při včerejším výletu na letní tábor byl endurem které, a buďme upřímní, sklouzne všude kde jsou vyjeté hlubší koleje než ty, ve kterých právě jede. Nic z toho mu ale nevadí, protože já se celou dobu směju, a o to tady přece jde!

Pooh-Bear
Pooh-Bear napsal 22.02.21 v 18:31 10b.

Super, tak ať to jezdí

Čadil
Čadil napsal 02.04.18 v 09:08 10b.

KrausRené
KrausRené napsal 28.01.18 v 15:22 10b.

Hezky udělaná

Povl
Povl napsal 26.11.17 v 16:53 10b.

Plne souhlasim s recenzi:)mam bandora chvilku ale je to supr motorka a z kazdym kilometrem ji mam radsi.Uz ted se nemohu dockat sezony aby sem ji protahnul.

Tea108
Tea108 napsal 01.12.16 v 19:54 10b.

Ty řídítka vypadají skvěle.