BMW F 650 GS Dakar (2004)

Vlastník zdennn
Vloženo 3.5.2016
Aktualizováno 4.5.2016

Krásný dakárek, láska na první pohled.

První dojmy - trošku vyšší moto, dobře ovladatelná, málo žere, pro začátek i dostatečný výkon, univerzální na cestu i do terénu, zvládne všechno. Po malém seznamování mi padla dobře na tělo, i do ruky, radost z jízdy po cestě i po polňačkách.

Motorku jsem si vybral protože se mi líbila za prvé dizainově, chtěl jsem univerzální stroj na cestování po okolí, do práce i na delší dobrodružné cestování po evropě.
První rok jsme se sbližovali a zvykali si na sebe, zjišťoval jsem její i svoje limity v jízdě a zkoušel jsem s ní různé terény (tedy až po přezutí na drapáky) od asfaltu přes trávu, šotolinu, polňačky , brody i rozbahněné cesty.
Ihned druhý rok jsem se vydal s kamarády na první dobrodružnou cestu do Albánských Prokletých hor.
Motorka vše zvládla na jedničku, sedlo je pohodlné i na dlouhé cesty, vibrace při vyšší rychlosti je snesitelná, spotřeba úžasná, při rozumné jízdě cca 4 l. na 100km., jinak i v off-roadu nebo při vyšší rychlosti na dálnici jsem nepřekročil 5 l. na 100km.
Při dlouhém cestování a plné zátěži bagáže je i výkon vcelku dobrý, po dálnici jsme valili místy i 170-kou , trvá to sice déle než jí dosáhne ale při té zátěži je to pochopitelné.
Myslím ale že kdybych měl ještě spolujezdce, už by to bylo trochu trápení tohoto jednoválce. Sólo jízda je v pohodě i s bagáží (cca 50kg).

Petr_TA
Petr_TA napsal 04.05.16 v 16:13 10b.

Parádní brambora

paratrooper
paratrooper napsal 04.05.16 v 04:48 10b.

Dakar je super mašinka. Za 10 bodíků