renocar_unor

Yamaha FZS 600 Fazer (2000)

Vlastník Jirka4137
Vloženo 3.5.2016
Aktualizováno 31.12.2017

Motorka mě sedla velmi dobře. Vyváženost podvozku převodovky i motoru je fantastická.

Yamaha XJ 900: Spotřeba,ovladatelnost.

První dojmy - Fazer neskutečně sedí v zatáčkách. Asi je to tím že jsem před ním 4 roky jezdil XJ 600 ale ta motorka se fakt neskutečně povedla. Vzhled, podvozek, drobné vychytávky pod sedlem ,studené starty bez problémů. Sedlal jsem opravdu široké pole motorek ale tady se sešlo hodně dobrých věcí naráz.Navíc dobrá spotřeba. Dlouho jsem snil o XJ900 ale když jsem pro ni přijel byl jsem zklamaný a dal přednost FZS.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil pro středně zkušené jezdce ne úplné začátečníky. Keců v inzerátech jak jedobrá pro začátečníky najdete ale mraky jen je to bohužel od lidí kteří plný potenciál motoru nikdy nevyužili.

Doplňky na motorce - Nosič kufru givi s plotnou.

Motorku jsem vybral na občasné projíždˇky i dlouhé cestování. Podvozek mám nastavený na kvalitnější silnice.Na okreskách trošku trpím ale tuhost mě v zatáčkách vždycky podrží.
Motor v porovnání s FZR 600R kterou jsem měl 4sezony bere víc od spodu. Rád se nechá ale vytáčet a nad 7 tisc ot. je vyloženě ve svém živlu. Motorka je fantasticky ovladatelná a v zatáčkách sedí jak pověstná prdel na hrnci. Jet s tím zatáčky jinak než skoro na ucho mě přijde skoro jako hřích. Brzdy,ovladače,podvozek pro mě hezký vzhled motorky i dobrou spotřebu hodnotím hodně vysoko. Byl jsem varován že první provedení hůř svítí ale myslím si že je to právě naopak nebo alesponˇ úplně dostačující. Sedlo je dobře tvarované ale na delší cesty je nutné ho přečalounit.
Jediné s čím budete mít na FZS problém je dodržování rychlostních limitů.
Dobře musím hodnotit motorku i z hlediska servisních prací. Protože jsem na ní dělal velký servis a i tím že jsou mě tři ladičky nejbližší jsme si velice rozuměli. Inteligentně vyřešné karburátory s palivovým filtrem který pobere 99% nečistot supr uchycení plováků dávám 1 s hvězdičkou.

Sagittarius
Sagittarius napsal 25.05.16 v 21:15 10b.

...super volba jasná 10... tak co jak jinak, snad dáme někdy pokec ...

Maho
Maho napsal 08.05.16 v 21:27 10b.

jj fazer 600 je supr motorka a ta tvoje je i moc pěkná. Gratuluji

Milan1963
Milan1963 napsal 03.05.16 v 13:35 10b.

Nevypadá špatně, i když jsem si Fazera představoval jinak - jiné reflektory ( ?? ) . Tak at¨Ti dělá samou radost a jezdí bez velkých servisních prací.

mmmaaaxxxiiimmm
mmmaaaxxxiiimmm napsal 03.05.16 v 12:10 10b.

Zlatonka je dobrá, taky mám jednu.