Yamaha XJ 600 (1999)

Vlastník Speeder
Vloženo 1.5.2016
Aktualizováno 1.5.2016

Výměna předních destiček

Vloženo: 01.05.2016, Uskutečněno: 29.04.2016, Stav tachometru: 63330 km, Zhlédnuto: 14x

Při přezouvání jsem zjistil, že přední destičky jsou úplně po smrti. Jedna dokonce lehce lízala kraj kotouče zevnitř. v nejbližším obchodu jsem objednal nějaký Goldfreny. Neměli dva páry, tak jsem vzal Goldfren S3 racing. Na foru jsem následně četl rozporuplný názory, tak uvidíme. Brzdí to dobře a to si ještě nesedly. Mám trochu obavu, aby třmeny dobře plavaly a nesjížděly se desky na obou stranách jinak.

Nejhorší problém nastal, když jsem chtěl brzdu "namačkat". Za boha to nešlo, furt páčka měkká a nebrzdilo to. V nádobce to vypadalo, že je kapaliny plno. Když jsem jí chtěl otevřít, nešel povolit ani jeden šroub. Po nahřátí horkovzduškou jeden povolil, ale druhej až po několika hodinách a vyjebání důlčíkem. V nádobce mě čekalo velký překvápko. Těsnění vcuclý na dno nádobky a na něm kopice humusu. Humus i zespod víčka, ocpanej kanálek na vzduch do nádobky. Takže vyčištění těsnění a víčka, nalití brzdovky, nový šrouby a pak teprve to šlo odvzdušnit.

Zjevně to někomu nešlo otevřít, tak se na to vyprdnul a neřešil to. To nepochopim.

• Přezutí pneu

Motorku jsem koupil na oskákaných a plochých Dunlopech Arrowmax. Bylo jasný, že musely rychle pryč. Mašina se nechtěla sklápět do zatáček. Musel jsem jí přes ten hrb hodně nutit. Pročetl jsem fórum a vybral Battlax BT45.

Typ: Údržba
    Vloženo: 01.05.2016
    Uskutečněno: 29.04.2016
  • Koupě XJ600S

Tento den jsem motorku koupil.

Typ: Koupě
    Vloženo: 01.05.2016