Suzuki DR 650 (1992)

Vlastník Niama
Vloženo 30.4.2016
Aktualizováno 29.9.2017

Lehká, obratná, příjemné svezení.

BMW F 650 GS Dakar: drahé kusy v nabídce
Suzuki SV 650S: Pro mě velká vzdálenost k řidítkům, tudíž nepříjemný posed.

První dojmy - První dojem byla jednoznačně výška, ale zvykla jsem si rychle. Příjemně obratný, ovladatelný stroj s dobrými jízdními vlastnostmi. Podvozek výborně snáší i špatný stav silnic.

Typově jsem chtěla lehké enduro s polokapotáží, i když jsem zvažovala i Bandita a Svéčko, protože se mi prostě líbí. Nicméně na SVéčku mi nesedl posed a Bandit je na mě přeci jen trochu těžký. Navíc jsem v době nákupu byla limitována 35kW.
Příjemný vzpřímený posed, výborná ovladatelnost i na místě a při malé rychlosti. Podvozek dobře snáší i špatný povrch silnic. Spotřeba je kolem 4l/100km.
Možná by se hodilo, kdyby kapotáž šla trochu níž. Jistou nevýhodou je výška sedla, ale nejsem moc velká a zvládám to v pohodě, jen šoupnu bokem v sedle.
Bohužel podsedlový prostor je velmi malý, nevejde se tam ani povinná výbavy.
Zvládám s ní v pohodě i dálniční přesuny, není problém držet příjemných 130-140, ale víc si užiji okresky, protože se opravdu výborně vodí do zatáček.
Zatím jsem s ní za den ujela nejvíc zhruba 350 km, a nebyl to problém, určitě by se dalo zvládnout víc. Terén jsem zatím nezkoušela.

Mírná aktualizace
Moto má po výměně oleje a gufer v předních vidlicích, začal téct olej. Výměna je snadná jen pro tento typ je rozměr vnitřního šestihranu 28mm, ne 30 jak tvrdily některé zdroje.
Úspěšně objetá trasa cca 2100km, Zakarpatí, Rumunsko, Maďarsko, jezdí perfektně i ukrajinský offroad.

Tak a zhruba po 140km po návratu z cest zadřený ventil a motor KO, takže teď sháním nový motor.

strakon
strakon napsal 24.12.16 v 11:17

Jééé, bývalá motorka mého bratrance, ať slouží

zmecha
zmecha napsal 24.12.16 v 08:50 10b.

dobrá motorka ať ti dobře slouží a nezlobí..

SERZO
SERZO napsal 24.12.16 v 08:50 10b.

Urcite dobri vyber
Starsie ale poctive Enduro..

wsbk
wsbk napsal 01.05.16 v 21:59 10b.

findejs1310
findejs1310 napsal 01.05.16 v 14:29