Jawa 350/639 (1991)

Vlastník Destroyer
Vloženo 27.4.2016
Aktualizováno 27.4.2016

Jawa 350 - kto ju nemal nevie čo je to láska

První dojmy - bol som prekvapený ako málo dynamiky poskytuje pekelný dvojvalec, a keď prišla reč na brzdenie bola to ešte väčšia katastrofa. pre tým som jazdil 2-3 sezóny na MZ 150 ETZ ktorá mala lepšie hádam všetko

mal som 21 rokov, ušetrených 520€ a tak som poprosil otca na pomoc, poobzerali sme Jawy 350 v okolí, všetko bolo v katastrofálnom stave, akurát táto mala závady ktoré som nevedel hneď odhaliť. Závady boli celkom vtipné:
- zalomený kábel napájania prístrojovky - pri vytočenom volante zhasli kontrolky, svetlá a motor
- v noci som si všimol že nevidím na cestu a nejako sa mi nezdalo správanie rámu, nejak moc sa vlnil, bolo to prihnutou vidlou, ktorá sa rovnala pri pružení a prinášala veľmi nepríjemné krútenie volantu pri prejazde nerovnosťou
- prasknutý rám pod sedadlom, ale to majú všetky, lebo ten rám je proste taký

Na motorke som chcel cestovať ďalej, avšak prekrutý osud študenta mi nedoprial. Pri spotrebe 5,5 l/100km a študentskom vreckovom toho moc nenajazdíte. Treba však povedať že napriek krivej vidle som s ňou nemal žiaden problém. Síce štartovanie bolo proces katastrofálny, ale to by vyriešila nová baterka, po roztlačení všetko frčalo ako má.

predal som ju hneď po sezóne, vzhľadom na všetky závady a moju neochotu ju opraviť. ešte tesne pred predajom som to s tými brzdami neubrzdil do auta... ale rýchlosť bola mizivá, takže bez poškodenia a s vyrazeným dychom som obišiel OK.

Napriek všetkému som si k nej vytvoril vzťah. Krásny zvuk "hádajúcich sa" valcov, tvrdý chod všetkého, vytváralo taký zvláštny pocit z jazdy. Veľmi som mal rád vibrácie tejto motorky, cestovná rýchlosť bola tak 90 km/h a maximálka bola 135 km/h.

bola to motorka skoro dobrá a som rád že je to už za nami :D