ČZ 175/477 (1973)

Vlastník Destroyer
Vloženo 27.4.2016
Aktualizováno 6.4.2023

motocykel som si kúpil ako prvú veľkú motorku keď som mal 17 rokov

První dojmy - bez platných dokladov som na nej prešiel cez celé mesto do garáže. Po babette 210 to bol celkom posun vo váhe a objeme. Motor mi pripadal veľmi silný, rovnako ako aj vibrácie. Rýchlosti dosahované na tomto stroji mi prišli až neuveriteľné.

Doplňky na motorce - všetko čo sa dalo som zložil v hesle: "...a nakonec, táta múže být jenom rád, uděláme mu z toho lehké polozávodní kolo."

Následne sme ju previezli na chalupu, keďže ilegálne trojmesačné vozenie po okolí môjho rodného mesta nebolo schválené vyššou mocou (rozumej otcom). Na chalupe som na nej brázdil okolité cesty i necesty, padal, opravoval, prerábal až napokon úplne zničil.
V súčastnosti je v stave kompletne rozobratom, započal som opravu a plánujem motocykel prestavať na Cafe-racer (rozhodol som sa tak pretože dať ju do pôvodného stavu skutočne nemá zmysel, rám bol popraskaný najmä v podsedlovej časti, čo som vyzváral keď som mal 20 a tak to aj vyzerá)

2016,2017 - Rozobratá pomaly čaká kým ju prerobím na Cafe racera podľa vzoru závodných katalogov zo závodov zväzarmu zo 70-80-tych rokov. Samozrejme že pôjde o stavbu nie repliku závodného stroja.
Prečo ju nerenovujem do pôvodného stavu?
1. je to motocykel s najhorším designom aký kedy opustil fabriku Zbrojovky.
2. typ 477 nieje žiadny unikát preto peniaze vrazené do renovácie sú zbytočné

04/2023 motorku som vymenil za motor 250/455

Mastema
Mastema napsal 27.04.16 v 17:42 10b.

Pobavilo, obzvlášt ta nálepka 10b