renocar_unor

Yamaha XT 660 Z Tenere (2008)

Vlastník JohnJ
Vloženo 26.4.2016
Aktualizováno 25.3.2018

Když jsem kupoval v 16ti 125ccm Suzuki Dr 125 sm, vedle stála tahle tehdy úplně nová nádhera. Od té doby mé srdce zaplesalo a věděl jsem, že si ji někdy koupím.
Byl to můj sen. Mám s ní velké cestovatelské plány, tak uvidíme.

Motorka koupena od moto mario Liberec - Velká spokojenost, to co o ní psali tak bylo. Vstřícný přístup, super záležitost. Doporučuji!

BMW F 650 GS Dakar: Nepůsobí na mě tak dobrodružně jako Teneré
Aprilia Pegaso 650 Trail: Nic moc recenze oproti Tenere

První dojmy - Na první dojem veliká mašina, která působí dospěle. Po nějakém svezení, ale hned padne do ruky. S mojí výškou 185cm je tak akorát. Každý pohled na motorku je jiný, ale vždy je to čiré dobrodružství, které z ní číší.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, který je duší cestovatelem a má rád výzvy.

Doplňky na motorce - Kufr Givi, hliníkový kryt motoru Touratech, padací rám motoru

Teprve se sžíváme takže se teprve rozepíšu. Teneré má vysoké sedlo a tak máte přehled o všem a navíc to dobře prospívá i obratnosti. Ovladatelnost je na jedničku i pro začínající jezdce. Motorka je určena na Adventure čili dobrodružství a cestování. Je to jedno z pomalu ustupujících čistokrevných Endur, které se nezalekne i nějakého terénu a tím nemyslím louku apod. To jsou mé první dojmy. Ostatní zkušenosti a poznatky budu psát až spolu projedeme Českou Republiku letos.
úprava: 7.5.2017
Najeto 4500 km. za 300km mě čeká první servisní interval ve 20 000Km.
Motorka šlape jako nová, akorát baterka zimu nepřečkala s takovou energií jako já a tak sem ji musel nabíjet a už vzhlížím po nové. V roce 2016 proběhly nějaké výlety (České Švýcarsko, Brno, Tatry- Zakopane v Polsku) s baťůžkem i bez a baťůžek po 400km trpěl, není hold zvykla :D
S motorkou jsem spokojen nadmíru, motorka dělá přesně to co chcete, doveze vás tam, kam se ostatní nedostanou. Je pohodlná s obrovskou nádrží, s 25 litry a spotřebou kolem 3,5-4,5 l klidnější jízdou máte rádius cca 610 km, což jsou skvělé parametry.
Plán na letošní prázdniny zatím moc nemám, uvidíme kam se hecnu. Nejlepší jsou stejně výlety na poslední chvíly, takže uvidíme co napíšu na konci sezony.
Zápory: Ténerka je lehce ucukaná, hlavně na nízkých převodech, to ale asi všichni víme, tuším, že Tenerky po faceliftu už jsou na tom lépe. Není to nic hrozného a je to spíš charakteristika velkého jednobucha.
Do budoucna jsou v plánu kufry, padáky, zvýšené plexi, přídavné světla no prostě Adventure.
Obuto původní Metzeler Tourance, teď Metzeler Enduro 3 Sahara
Navigace TomTom rider 400 a Super! Můžu doporučit.

V srpnu 2018 budu prodávat, tak zájemci do řad :D

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.07.17 v 21:20 10b.

FranaD
FranaD napsal 08.05.17 v 07:08 10b.

Parádní...

context
context napsal 07.05.17 v 17:02 10b.

Blahopřeji, dobrá volba přeji hodně najetých km bez nehod

findejs1310
findejs1310 napsal 27.04.16 v 20:54

Vyzkousel jsem a blahopreju.
Pekna masina za 10b.

Petr_TA
Petr_TA napsal 26.04.16 v 19:59 10b.

Dobrá volba
Parádní stroj v duchu starého poctivého endurka
10b