Honda NC 700X (2013)

Vlastník Satasek
Vloženo 22.4.2016
Aktualizováno 22.4.2016

Velmi obratná, pohodlná motorka pro začínající motorkáře - nebo pro starší a pokročilé, kteří chtějí pohodlně brouzdat krajinou.

Motorka koupena od FIRMA:Moravamotors s.r.o. (Krhová)

První dojmy - Honda mi padla do oka ihned při první zkušební jízdě. Pro mou menší postavu akorát, dobrý motor se zátahem od nízkých otáček, čitelné jízdní vlastnosti a na svou hmotnost dobrá ovladatelnost. Co mi naopak chybí je nemožnost nastavení odpružení podvozku a pár koníků by taky nebylo k zahození.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, kdo chce pohodlně cestovat - klidná nezáludná motorka pro denní projížďky i dlouhé výlety.

Doplňky na motorce - Doplňků mnoho - padáky, vyhřívané rukojeti, tři kufry, laďák Leo Vince, větší štít - Honda, zásuvka 12V, prodloužení blatníků - přední - zadní, kryty páček.

Hondu NC 700 X DTC jsem si vybral hlavně z důvodů možnosti mít automatickou převodovku. Jelikož jsem dříve utrpěl úraz levé ( řadící ) nohy, byla tahle alternativa asi nejlepší. Nevydržím řadit více jak hodinu a tudíž nějaké celodenní výlety pro mně byly velmi bolestivou záležitostí. Vím, že mnoho motorkářů nad automatem ohrne nos, ale všichni, co si moji Hondu vyzkoušeli, byli nadšeni jak rychle tento systém funguje.
Mám najeto cca 17 tis. km a motorka funguje naprosto bez problémů. Pouze pravidelný servis a benzín.
Jízda je velice pohodlná, dá se urazit i několik stovek km za den. úložný prostor bezkonkurenční, navíc jsem Hondu dovybavil třemi kufry - na delší cesty ideální.
Brzdy jsou tak akorát, spotřebu jsem nikdy neřešil, podvozek dobrý, jen chybí možnost nastavení pružení. Motor jde hezky od spodu, přikoupil jsem laděný výfuk a zvuk je krásně lahodný, ovšem pár koníků by potřeboval - hlavně když se jede ve dvou.
Motorka se nejlépe cítí na okreskách, rychlost nad 130 km již není moc pohodlná a v terénu je díky automatu prakticky nepoužitelná. Bez spojky to prostě moc nejde a rozjezd na trávě je celkem napínavý zážitek.
Automatická dvou-spojka ( není to variátor ) funguje velmi dobře v režimu S. V režimu D už to tak slavné není, jelikož automat řadí rychlosti velice rychle a stroj se dusí - je to asi kvůli spotřebě, ale ten jízdní projev není hezký. Já jsem se naučil řadit levou rukou ( systém jako pádla pod volantem aut ) a funguje to perfektně.
Není problém podřadit mrknutím oka o dva stupně. Dynamika tak bude určitě lepší než s manuálem.
Na závěr jen tolik - kdybych kupoval motorku dnes, tak bych si zase koupil Hondu. Byla by to NC 750 X DTC modelový rok 2016...ale uvažoval bych také o nové Africe.
Měl jsem jí zapůjčenou - sic pouze s manuálem, ale je to velmi hbitá a pohodlná mašina, jen ta cena by nemusela být tak vysoká.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.07.17 v 21:26 10b.

Alesko
Alesko napsal 29.04.16 v 20:05 10b.

Pekne vybavene NCko .Jasnych 10 bodov s prianim vela stastnych km.

Myschan
Myschan napsal 27.04.16 v 10:38 10b.

Pěkně vylepšená spolehlivá Hondice. Ať slouží a za 10

Geodet
Geodet napsal 26.04.16 v 20:22 10b.

Gratulace k výběru moto.

Tomassinno
Tomassinno napsal 26.04.16 v 19:58 10b.