Honda XL 700V Transalp (2008)

Vlastník vesto
Vloženo 18.4.2016
Aktualizováno 13.12.2016

Po dlhých rokoch som sa odhodlal venovať sa tomuto hobby, Keďže mám v záľubu v cestovaní autom tak na motorke je to vyslovene radosť.

Kawasaki Versys 650: V autoškole som jazdil na er6n čo je vlastne taká nízka verzia tohoto ale nie je ich moc na trhu a páčia sa mi viac tie z posledných rokov čo majú cenovku inde. A spracovanie sa mi viac páči na Hondách a BMW.
BMW G 650 GS: Sú to dobré mašiny len vzhľad sa mi páči až od roku 2008 a tie sú cenovo inde zatáľ.
Honda XL 650V Transalp: Dizajn sa mi už nepáčil.
Suzuki DL 650 V-Strom: Strašne ťažko sa hľadá nejaký stroj s históriou ,žiadny dovoz.
BMW R 1200 GS Adventure: Bez debaty cena ale možno raz rozbijem prasiatko a bude aj to ...teraz už som verný honde :)

První dojmy - Veľmi pozitívne. Motorka mi sadla posedom, ovládateľnosťou . Keďže nekupujem nový stroj je jasné ,že treba porobiť nejaké drobnosti.

Motorku bych doporučil pro - Vyššie postavy, začiatočníkov.

Doplňky na motorce - Padacie rámy, bočné kufre GIVI, top case givi, vyššie plexi.

Tento stroj som si vybral lebo sa mi páčil svojou funkčnosťou, vzhľadom ,posedom a je to HONDA. Dobre sa ovláda aj začiatočníkom čo som aj ja. Má príjemnú spojku ,neagresívnu reakciu na plyn a dobrú ovládateľnosť aj v malých rýchlostiach. čo sa týka dlhších trás napíšem svoje dojmy neskôr.

Keď som Transalpa kupoval tak rok a pol stál, takže som rátal so servisom. Ale tak kto chce stav nového auta nech si kupuje nove auto a kto si kupuje starší stroj musí rátať ,že treba aj porobiť veci. Stroj som kupoval od prvého majiteľa , žiadny dovoz takže som mal prehľad čo sa s moto robilo. Zatiaľ som absolútne spokojný s výberom . Bude slúžiť aj v práci aj na dovolenky aj na jazdy "okolo komína".

po 4000 km

Po troch mesiacoch a 4000km môžem napísať už také triezvejšie dojmy. S motorkou som spokojný jediné čo mi nerobilo radosť je reťaz ktorá sa vyťahala na Grossglockneri kde som ju musel pod takým vodopádom napínať. Ináč ďakujem bratom Čechom za zapožičanie 24 kľúča na koleso. Po príjazde domov a ďalších 600 km bola reťaz už na výmenu .Po výmene sady je to iná motorka, človek by neveril čo všetko to dokáže ovplyvniť. Ako každý píše 6 rýchlosť by sa niekedy zišla. Dlhodobá spotreba je niekde okolo 5,5 litra plus-mínus pol litra. Neviem či mam originálny stojan od prvého majiteľa ale keď je na stredovom a sklopím bočný a potom stredový tak ten stredový sa cez ten bočný nezavre a už som raz šúčhal v zákrute stojan keď som si to nevšimol a raz keď som ho vťahoval z garáže tak sa zachytil o skok a už šla dole a spätné zrkadlo sa rozbilo... čo už. Cestovná rýchlosť je ideálna okolo 110. Potom už vietor začína vrážať do prilby takže tam dám así taký nadstavec na plexi.

po 7000 km

Po sezóne môžem povedať ,že lepšiu motorku na začiatok som si nemohol vybrať . Keby mala troška výkonu občas plus nebolo by na škodu ale zas predsa tým aká je veľa začiatočníckych chyb odpustí. Čo sa týka servisu začal sa mi zasekávať plyn ale objednal som si vyhrievané hefty tak som to cele rozobral . A problem bol v boldene jednom ,nič strašné. Raz som mal problem naštartovať ale tankoval som predtým na Jurki pumpe ano hanbím sa za svoju lenivosť ísť tankovať na lepšiu pumpu ale túto mam 40m od garáže. A mám problém so smerovkami a ešte som to neriešil jednoducho do ľava keď začnú blikať po 3-5 sekundách od spustenia tak je super a niekedy vôbec . Cez vianočne sviatky rozoberem a pozriem.Tak či tak neviem sa dočkať ďalšej sezóny.

mareknoskovic
mareknoskovic napsal 03.10.17 v 10:45 9b.

sewas. s tym blinkrom to mam tiez. motorku som kupil pred mesiacom. moja prva a som technicke drevo. ak mas radu,, rad sa poucim.
dakujem
ahoj.
marek

Kovca
Kovca napsal 25.04.17 v 19:02 10b.

Taky jsem si ho na starý jabka koupil,tak uvidím. Chci dát Norsko ve dvou.

zmecha
zmecha napsal 14.12.16 v 16:57 10b.

jj Transalp je super..atˇ dobře slouží

findejs1310
findejs1310 napsal 27.07.16 v 19:21

Parádní endurko

spike-cz
spike-cz napsal 25.04.16 v 14:24 10b.