BMW R 1150 RT (2003)

Vlastník bagetka74
Vloženo 16.4.2016
Aktualizováno 9.9.2019

"Úžasnej cesťák", za málo peněz hodně muziky s min.náklady na údržbu a suprovou spotřebou...

Motorka koupena od Dovoz z F

První dojmy - Respekt na pohled a po sundání ze stojánku ještě větší :-) ale po ujetí pár km náramně poslušný a pohodlný stroj. Hodně jsem si musel zvykat na tu ránu když tam spadne jednička - jako kladivo na kovadlinu :-) ale jinak řazení perfektní, přesný. Překvapilo mě co si nechá líbit v rejdech.

Motorku bych doporučil pro - Motka je spíše pro (abych někoho neurazil) starší ročníky :-) Mladý kluky asi neuchvátí a holky na takový koráb asi taky moc neletí :-) Já bych si před dvaceti lety také vybral asi jiný stroj, ale je to mašina na pohodu a určitě na dlouhé cestování (pohodlí, výbava, spotřeba, jednoduchost, pořizovací a servisní náklady) takže určitě doporučuji :-)

Doplňky na motorce - Držák NAVI, rampa přídavných LED světel, nosič, topcase GIVI s gelovou opěrkou a brzdovým světlem, držáky pet lahví na bočních kufrech + jeden pod nosičem na kanystr s vodou.

K mašině jsem přišel spíše náhodou, před tím jsem měl Kawu KLR 750, Intrudera 800, CBR600F a dokonce chvilku i R1. Ale nejblíž mi vždy byli cestovní endura a stále pokukuji po GS V loni na jaře jsem si poprvé sedl na RT a po víkendech a dvou týdenních vyjížďkách do Italských a Rakouských Alp jsem na ní natočil něco málo přes 15tkm, převážně ve dvou a s plnou polní. Musím upřímně říci, že po loňské sezóně jsem na 90% přesvědčen, že další stroj bude 1200, ale určitě RT na místo GS... Motor má super krouťák, dokáže "makat" už od volnoběhu a na 6stku můžete projet v pohodě i 50tkou městem, ale i 170 po "dálnici v Německu samozřejmě" Pravda je, že ideální cestovní rychlost pro tuto kravičku je někde mezi 120 až 140km/h. Super vychytávka je el.stavitelné plexi. Skoro celé léto můžeš bez obav jezdit v tričku aniž by jsi dostal zásah čmelákem, nebo byl v dešti promočený na kost, jako můj kamarád na GS Na podzim na Grossglockneru přišlo poprvé vhod i dvoustupňové vyhřívání heftů a kolena schovaná v kapotáži. Brzdy nevadnou ani při dlouhém klesání, ale pravda je že to skoro všechno dokážeš ubrzdit motorem i při plné náloži. Nízko položené těžiště ti dovolí takové náklony, že jsem se skoro bál o kufry a teprve stojánek tě vždy upozorní, že nesedíš na motardu .Při prvním delším tripu prakticky s nulovými zkušenostmi co sebou a jak se zabalit na týden (podotýkám ve dvou) jsem vše nanosil na kupu a říkal jsem si, že to na mašinu nikdy nemůžu navěsit , ale tři kufry, tankvak a válec na nosič topcasu nakonec dovolil vzít sebou i takové věcičky jako židličky, polštářky a nafukovací postel do stanu Naložená snad jede ještě líp a průměrná spotřeba se stále motá kolem 5l/100km no a když si občas pustíš do repráků "Highway to hell", tak už o tom endůrku ani moc nepřemýšlím
V terénu (myšleno polní cesta) se s ní jet dá, ale je to opravdu nouzovka sjet někam ze silnice k zakempování. Do stupaček se postavit nejde (nemáš-li nohy do O ) a dva a půl metráku o sobě taky dává znát při každé nerovnosti...
Jediné nepatrné mínus (krom váhy), které jsem na mašině našel jsou světla. I po nastavení k dolní poloze svítí na veverky, takže na tebe občas někdo blikne. A pak absence zásuvky, má to jen ty dvě malé pod sedlem. Vyřešil jsem to přidáním další do kapotáže vč.USB k napájení NAVI a telefonu. Na gumách (Metzeler Roadtec Z6) najeto 15tkm a přední se ještě projede, zadní už budu muset vyměnit.
Tak to rychle shrnu : tato mašinka je na cestování jednoznačně hodně dobrá volba a u mě má palec nahoru!

kejchal
kejchal napsal 14.12.20 v 17:39 10b.

mám ji taky a je to čistá radost pro mě i pro baťůžka. ¨
Z vlastní zkušenosti ale radím po 50 000km si nechte zkontrolovat a repasovat tlumiče. Měl jsem zadní už skoro bez oleje a za chvíli by se vydřel tak, že by nešel opravit. Ono jak je ta motorka těžká, tak tolik neskáče a když si člověk pomalu zvyká na změny, ani nepostřehně, že má problém.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 10.09.19 v 07:12 10b.

bikerJ
bikerJ napsal 18.01.19 v 19:59 10b.

Paráda. Mám jí taky:) Pěkně jste jí naložiii)

alkorek
alkorek napsal 15.10.16 v 22:03 10b.

Krásná a čistá motorka.

MARTlN
MARTlN napsal 23.04.16 v 20:50 10b.

To modry geeso je hrozne krasny