Honda NC 750X (2014)

Vlastník Jarys55
Vloženo 10.4.2016
Aktualizováno 10.4.2016

Nekomplikovaná, ovladatelná, dostupná motorka s nízkou spotřebou a skvělými jízdními vlastnostmi !

BMW R 1150 R: důvod neuveden
BMW F 800 R: důvod neuveden
Honda VFR 800X Crossrunner: důvod neuveden

První dojmy - Při cestě domu jsem myslel že to snad ani nezvládnu neboť jsem neseděl na motorce dobrých 35 let, ale čím více přibývaly km tím to bylo lepší a lepší. Dnes jsme jedna duše jedno tělo a těšíme se na každou jízdu.

Doplňky na motorce - koncovka výfuku akrapovič

padací rám

cestovní plexi GIVI

deflektory kapotáže

zásuvka 12 v + USB v kufru

CNC páčky

Nakonec jsem osedlal NC 750 X a zatím jsem spokojen. To, že je to motorka pro začátečníky nebo páprdy kteří se kochaj nevadí, však ona to umí taky pěkně rozbalit. V nízkých otáčkách si pěkně pobrukuje, ale když otočíte plynem tak to pěkně od spodu rozjede.
Je vhodná jak na kličkování po městě, tak na dlouhé výlety bez problémů či únavy. Sedlo je ideálního anatomického tvaru s protiskluzovým povrchem a k tomu vzpřímený posed, tak že dobře vidíte situaci před sebou a zároveň jste i dobře viděn. Díky nízkému těžišti a hmotnosti se sní dobře manipuluje při couvání vyjíždění a zajíždění do garáže.
V zatáčkách se ochotně naklání a při brždění se nevlní díky tuhému rámu, který ji dodává pevnosti a stability. Ukazatel zařazené rychlosti je velice dobrá věc, hlavně ze začátku. Úložný prostor na krátké výlety úplně postačí a nemusíte sebou tahat kufr.
ABS v základu je skvělý.
Řadový motor je naprosto bez vibrací s malou spotřebou,, jezdí za 3,4 l a to ji nijak nešetřím,, nevyžaduje složitý servis a obsluhu, stačí jen tankovat a každých 12000 km zajet na servis.
40kw sólo bohatě postačí ve dvou to bude asi horší, ale s tím nemám zkušenost.
Myslím že to byla dobrá investice.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 12.07.17 v 23:17 10b.

Henry02
Henry02 napsal 23.03.17 v 11:36 10b.

Moc pěkný mazlík, přeji spousty šťastně najetých kilometrů.

Myschan
Myschan napsal 08.07.16 v 16:04 10b.

Pěkně vymazlený

jerry72
jerry72 napsal 17.04.16 v 14:25 10b.

Moc pěkná, vymazlená mašina

Tomassinno
Tomassinno napsal 17.04.16 v 13:44 10b.

paráda !