Suzuki VL 1500 Intruder (2002)

Vlastník wencz
Vloženo 9.4.2016
Aktualizováno 24.6.2017

Vloženo: 13.08.2016, Uskutečněno: 13.08.2016, Stav tachometru: 35000 km, Zhlédnuto: 85x, Firma: J&Pmoto

Hurá a sláva, mašina je zase v richtiku... Velice rád doporučuji Motoservis J&P moto pana Včeláka. Příjemné férové jednání, rozumná konzultace, ochotný mechanik, šéf detailista, který mašinu nepustí, když se mu po projetí nezdá... prostě skvělý servis. No a rozumná cena, co víc si přát.

Takže: mašina byla v servisu čtrnáct dní, ale byla to moje chyba, protože jsem ji tam nemohl přivézt jindy, než o víkendu a jindy než zase o víkendu ji vyzvednout. Ale alespoň na to měli kluci pohodu, neb jsem nepospíchal.

Obří údržba spočívala v:
- Výměna motorového oleje (předpisový 10W40)
- Výměna olejového filtru
- Výměna vzduchového filtru
- Výměna oleje v kardanu
- Výměna 4ks brzdových destiček na předku
- Výměna brzdové kapaliny
- Výměna svíček
- Výměna membrány u šoupátka v karburátoru
- Seřízení karburátorů
- Vyčištění motorového prostoru, spalovací komory, dekompresory, ect.
- Dotažení spojky
- Kompletní seřízení motorky

Práce jak na kostele, zkrátka velký servis, či spíše údržba. Ještě k té membráně, ona je gumová a už měla svůj věk a praskla. Bohužel, právě ona pomáhá přivírat v karbci šoupátko, kterým se reguluje bohatost směsi. Proto to jelo, jak když to nejelo, proto to tak strašně střílelo, proto to čoudilo, proto byla jedna svíčka úplně mrtvá.

Kluci mi udělali opravdu velkou radost, dokonce doplnili pár šroubků, které tu a tam chyběly a předali mi mašinu jako znovuzrozenou. Rychle jsem oneseater verzi mezka přešrouboval na dvojsedák s opěrkou, vzal kamarádku a vyrazili ho projet. LABŮŽO!!! Mašina si v nízkých otáčkách jen tak ševelí, už vůbec necuká, klesla spotřeba (a to jsme na ni jeli dva a jeli jsme kolem 7-8 litrů). Taky zvukový projev je na lafech civilizovenější... Zkrátka, Mezek dostal to, co jsem mu v Dolomitech odpřísáhnul a slíbil, když mě dotáhne domů...

Mám fakt radost. Fakt jo.

Stav tachometru po vyjížďce: 21.875 mil

stanikxx (0) napsal 02.04.2021 v 12:51

Prosím vás nikde nemůžu najít manuál v češtině na intrudra vl 1500, rok 2007. Nevíte kde ho sehnat?

wencz (2) napsal 15.08.2016 v 10:50

Díky! Dali jsme cca 200 kiláčků a bylo to na pohodu... sice to není "úplně nová" motorka, ale teď je v rozhodně neporovnatelně lepším stavu, než byla před odjezdem do Dolomit. Už jenom ten zátah je lepší a hlavně kultivovanější... škoda že jsem nestihl MTC výlet, ale mašinu jsem přebíral v sobotu kolem desáté a to vy už byli kdoví kde... ale příště to už vyjde a basta fidli

starosta440 (0) napsal 14.08.2016 v 09:19

Gratulace k "nové" motorce. Konečně poznáš co je VKlo za stroj

• Konečná...

Tak po více než roce jsme se rozloučili... Co říci závěrem? Asi, že jsem si tuhle motorku pořídil moc brzo... prostě jsem se na ní nudil. Mám rád dálky, dálniční přesuny a ano... trochu i tu rychlost... (s) Zažil jse

Typ: Prodej
    Vloženo: 24.06.2017
    Uskutečněno: 24.06.2017
  • Cestou necestou...

Jeden se ani nenaděje a další tisícovka na tachometru je pryč… i když… byla to trochu smutná tisícovka… už delší dobu je mi jasné, že spolu nevydržíme. Mimo pojížděk po Praze a okolí, kdy jsem po sezoně musel do servisu

Vloženo: 18.06.2017
    Uskutečněno: 18.06.2017
  • Končíme... asi... pro letošek...

Tak jsem si dal letos pravděpodobně poslední větší vyjížďku, žádné drama, jen takovou komínovku... ale hezky od rána do poledne. Byla to takové hezká tečka, za tím letošním rokem. Je to super motorka. Symbolický

Vloženo: 25.09.2016
    Uskutečněno: 25.09.2016