renocar_unor

Honda CBR 929RR Fireblade (2002)

Vlastník Nepsty
Vloženo 3.4.2016
Aktualizováno 15.9.2016

Užasně ovladatelná motorka, která disponuje bohatým plynule narůstajícím výkonem a úžasným zvukem.

Kawasaki ZX-6R Ninja: Veškeré ty \"lepší\" jsem si nechal ujít (01-02)
Suzuki GSX-R 600: Vyšší cena (konkrétně typ 2004)
Yamaha YZF-R6: Veškeré ty \"lepší\" jsem si nechal ujít a vyšší pořizovací cena těch dobrých co jsou na netu k dostání (01-02)

První dojmy - První, co mě napadlo po sednutí, zařazení a rozjetí ... "Jiřino ...ty jsi fakt kretén" :-D Je to můj první SuperSport a né že bych si koupil "něco" na vyježdění... já hned pořídil laděnou motorku na okruh. 1.)Posezení na motorce bylo prostě jiné, než na které jsem byl zvyklý z chopperů, na kterých jsem jezdil. Nové neznamená špatné a i přes to mi vyhovuje :-) 2.)Předělal jsem si řadičku na menší zdvyh boty a to jen z důvodu abych za to netahal tak moc :-) 3.) odladění tvrdosti předních tlumičů na kterém ještě pracuji jelikož se můj styl jízdy neustále mění.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, kdo už alespoň něco najezdil a má představu co dělat s plynem a spojkou :-) Také je to můj první SuperSport a jezdim :-)

Doplňky na motorce - Motorka ma komplet zavodni kapotaz , Komplet titanove svody,privera,ladeny vyfuk MIVV(ostry a nadherny zvuk),stroj je vybaven ridici jednotkou power comander III. Po doladeni vykon vetsi o 5 -10% (jak z katalogu )

Z té nabídky, kterou jsem veřejně dostal mě uchvátila nejvíc. Zatím se seznamujeme a ještě hodně dlouho budem. Motorka je velice hravá a lehká... Ovládá se mi strašně dobře. Hodně mi dopomáhá koukat na ty videa o frajírcích, kteří si myslí že umí jezdit a tahají za plyn tam, kde by se nemělo... Hodně se s ní krotím jelikož vím, co dokáže blbě zvážená situace na silnici a špatné dávkování brzd nebo plynu..Respekt tu bude delší dobu. Disponuje hromadou výkonu, který když chci tak tam prostě je hned a bude.. Časem doplním veškeré informace a poznatky jen teď si spíše užívám to, co mám

Oprava výše napsaného..
Po pár dnech seznamování s motkou mi asi uplně ruplo bo nevím. Respekt z motorky ubývá a sice je stále ale už né tak veliky.. Ovladatelnost motorky je lepší a už jen ladím k obrazu svému Baví mě ten zátah, vzled i adrenalin, který stoupá při zátahu za heft máme spolu najeto zhruba 1500km ani nevím přesně a první menší závada se objevila. naštěstí prkotina.

Tak momentalně máme naježděno přes 3500km spolu a musím uznat jen jedno... Je to prostě užasná motorka. :) Baví mě a jsem strašně spokojen se vším, čím motorka disponuje. Ano možná brzdy jsou po delším užívání trochu houbovité aaale... to se dá vyřešit sezóna předemnou a s ní i tisíce km

Plánované úpravy :
Sladit barvy různých šroubků do červené včetně rychloupínáků kapotáže
Pirelli Supercorsa 120/55/17,190/55/17
Nová palivová mapa do powecomanderu
Nové padáky od PP Tuning
Celolak (bílá perleť)
Černý rám

Plánovaná výměna oblečení za stávající :
Nové rukavice 4SR/AlpineStar
Nová kombinéza Dainese, 4SR, Revit, AlpineStar
Nové Boty Buse, Diadora, AlpineStar, Sidi, Forma

13/4/2016
Čekám na dodání dílů k složení motorky (viz deník Závada č.1)
Olejový filtr KN
Olej REPSOL - MOTO RACING 4T 10W40
Při té příležitosti rovnou vyměním i brzdovou kapalinu a chladící.
REPSOL - MOTO DOT 4 BRAKE FLUID
MOTUL - MOTOCOOL FACTORY LINE

24/5/2016
Aktuálně čekáme na dodání dílů (viz deník Závada č.2)
Vinutí (staré nechám převinout ať mám do zásoby)
Olej REPSOL Moto Racing 4T 10W40 4l (na starý najeto cca 1-1,5k)
KN vzuchový filt
KETTENMAX myčka / pračka motořetězů
Mazání řetězu REPSOL Moto Chain Lube 400ml
Čištění řetězu MOTUL Chain Clean (C1) 400ml
Mytí motorky REPSOL Champú 1L
Zvažuji nakup regulátoru napětí a nové baterie pro jistotu

27/5/2016
Tak složeno a dolito Stihl jsem nalítat ještě 170km Motorka dobijí jak má jen mě zaujala jedna věc. Po výměně oleje za stejný motorka utichla, jde lépe řadit a celkově chod motoru je trochu jiný a příjde mi, že i lehčí. Další věc je to, že po výměně KN vzduchového filtru je to sakra znát. Nevěřil bych, že to bude mít až takový vliv na nárůst otáček po zátahu. Jestli to jezdilo před výměnou a celkově před touto opravou dobře, tak nevím co je teď respekt zase přišel Zvuk nebo spíše ten orchestr co mi letí z výfuku se také změnil ... né že by byl utlumený ... tooo vůbec jen je to prostě jiné a je slyšet i sání do motoru.

1/6/2016
Pořídíl jsem si tedy dalších pár blbůstek
Led zadní světlo
Led blinkry (předek i zadek)
Odpory (2x) které pro oba blinkry mají menší hodnotu (Objednán přerušovač)
CNC PÁČKY KRÁTKÉ (černé s červeným nastavováním)
Šroubky do plexi (černé)
Sj Cam 5000 Wifi (+2x baterie a nabiječka)

7/6/2016
Tak po náročném víkendu jsem se rozhodl motorku oba krásné dny nenechat ani chvilku stát za ty dva dny máme krásných 770km
(Bílina-Teplice-Most-Litvínov-Flaje-Moldava(má oblibená)-Praha-Plzeň-KV aj.)
Za tyto dva dny jsem trochu více poznal motorku jak se chová a jaké to vlastně opravdu je jezdit od rána do večera na 929.

Po cestě jsem někde ztratil závažíčko z řidítek na levé straně ... zastavil jsem se v Dubí a zakoupil od Barracudy jak nové Gripy tak i závažíčka :-) wheee
Musím ještě na seznam hovadin co na motorce chci také připsat jiné rukavice.. Konkrétně né takové s plastovým nádorem na dlani. Rozdrbal jsem si gripy o to :( Ty Barracudy zatím dávat nebudu dokud nekoupim rukavice :( za další mě z toho bolí nehorázně zápěstí a to samé i ta dlaň .

Řekl jsem si, že za ty dva dny už to stačilo a vrhl jsem se na ty blinkry s tím LED přerušovačem :-) Zakoupil jsem jeden s dvěma výstupy (nefachal :( ) tak jsem zakoupil v Bikeru další LED přerušovač s 3Piny :-) a světe div se... fachá to Už mám tedy i LEDky v předu :-) wheee

RUKOJETI RACING Barracuda
Závažíčka do řidítek Barracuda
Led Přerušovač 3pin

14/6/2016
Před pár dny jsem zjistil prosakování pravého tlumiče na vidlici a jelikož jsem "pár" dir vymetl ... zhoršilo se to... Nechci s tím tak jezdit a proto jsem se rozhodl a dnes jsem motorku odvezl odborníkovi, protože sám to neumím a nemám tušení jak a co. Snad bude brzy hotová :( tak že jsem momentálně bez moto ... strašný pocit :(

17/6/2016
Motorka stále není doma ale tak to mi nebrání v nákupu dalších drobností
Dnes mi konečně přišlo dalších pár dílů

Set brzdových hadic PP Tuning (2xpřední, 1x zadní) červená neon
Odrazka k SPZ Barracuda
Návlek na brzdovou nádobku MotoGP

Tak už jí mám konečně doma holku mojí zlatou :-) Vidlice po repasu (nové gufera, stěrky, olej 5W a komplet vyčištění) a už jen odladit přesně podle mého gusta kompresi, odskok a předpětí pruziny :-) ... to bude ještě velká sranda

16/7/2016
Tak po nekolika tisících km přišlo na výměnu oleje, ůdržbu motoru (viz deník) a menší ladění.
Podvozek jako takový jsem pouze přitvrdil tuhost (při vyšších rychlostech v naklonu plavala )
Výměna nudných šroubku za "červené" (při objednávce to mělo být červené a jsou růžové)
Výměna oleje a filtru
vyčištění brzdičů a výměna brzdové kapaliny (předek i zadek při montování nových červených hadic)
Překontrolování:
Destiček (předek i zadek)
Kotoučů (Předek i zadek)
Spojky (lamely)
řetízku na olejové čerpadlo
Spojkového koše
Těsnění na spojkové tyči
Vyčištění olejové vany a sběrného koše
Kontrola vůle (kola, krk řízení aj.)

Můžeme dál řáádit

18//7/2016
Po výměně oleje a kontrole všeho, co mě napadlo jsem se po pracovním víkendu hned v pondělí trochu vyspal po noční a šel jezdit :-) Odlítal jsem bez mála 450km a po cestě z Teplic, kdy jsem si říkal, že si jen vyměním černé plexi na helmě za průhledné (večer nic není vidět ) a pojedu dělat bordel do prahy mi po cestě mé plany motka trochu zhatila.
Ve 280km/h mi praskla ojnice a pulměsíc mi rozmlatil co mohl. Jsem rád. že se mi nebloklo kolo nebo něco podobného, jelikož bych už tady asi ani nebyl. Následující den s kamarádem motor rozebrán a zjištěno právě to, co píši. Můj odhad byl, že mi upadl ventil jelikož ty zvuky by tomu i odpovídaly ale ne ...

Momentálně sháním motor SC44 co není úplně vylágrovaný. Hodně lidí mi radí abych se motorky zbavil a pořídil něco novějšího a lepšího ALE ... Jelikož jsem už do ní nakropil tolik peněz ... motorku dám dohromady a potom možná budu přemýšlet o prodeji :) i když .. už jsem si na ní celkem zvykl...

Snad letos ještě vyjedu na tomto stroji :-) za tuto sezonu nalítáno bez 795km 10tis a za tu dobu můžu už trochu víc o ní napsat...

(teď mám času psát do nekonečna :-D a obzvlášť, když mám teď dovolenou v praci :( )

JaromírCBR
JaromírCBR napsal 04.10.16 v 07:24

Motor seženeš kolem 10-15tis a myslím že to je nic oproti tomu co jsi do ní dal o jednom vím kontaktuj mě teď jsem mu psal a má ho ještě

Nepsty
Nepsty napsal 04.10.16 v 04:22

Ahoj s tim olejem bych to asi moc neresil a hlavne at tam je 10w40 🙂 Pri pristi vymene bych dal ten co udava vyrobce a to Motul 5100 10w40 a je pravda ze motorka mi po nem utichla 🙂 Doslova 😄 Jinak 3,7l jsem tam dolil. Z te 4l mi vzdy trocha zbyla ale po doliti do zaplneni okenka jsem motku vzdy nakopl a nechal ji chvilku bezet aby se olej prohazel vsude a pak dle potreby dolil 🙂 To dobijeni je strasna bolest jak vinuti tak i regulator. Ty kotouce kdyz jsem koukal tak jsem nasel na zakazku nekde za zajimavou cenu a kdyz si na to vzpomenu tak poslu odkaz 🙂 Jinak vyslovene ze by trpela nejakou bolistkou ta motorka ani ne. Pro me byla super 🙂 Hlavne at motor nejak neklepe nebo pri nizsich otackach neproblikava mazani aj. Netahne motka nekam do stran a brzdi 🙂 Maximalku to ma pres 300km/h coz ubrzdit neni zase tak jednoduche 🙂 Je pravda ze i pres pancerove hadice a novou brzdovku s deskama mi brzdy pri vyssich venkovnich teplotach a dobrzdovani z vyssich rychlostech 3x nejlip nebrzdily.

Preji hodne km a bez nehod ci zavad 🙂

mdery
mdery napsal 02.10.16 v 14:25

Ahoj, nedávno jsem si pořídil tuto krásnou motorku a potřeboval bych pár rad do začátku. Koupil jsem olej Castrol Power 1 4T 10W-40 , doufám, že není špatný. Kolik oleje se tam leje? Ujel jsem cca 800 km. a shořel mi stator dobíjení, docela pech. Pak mám špatný přední kotouče, nevíš kde se dají pořídit za zajímavou cenu? Budu rád za jakoukoli zadu do začátku, na co si dát pozor atd. Dík moc..

Nepsty
Nepsty napsal 05.04.16 v 10:41

Ahoj Děkuji Zatím se seznamujeme ale počítám že v polovině sezóny už budu moudřejší a napíši o celkovém motocyklu daleko víc Na to navrácení domu bez újmy na zdraví nebo motorce myslím snad víc, než kdy předtím Kéž by to záviselo pouze na mém rozhodnutí a schopnostech :( Hezkou sezónu a hlavně ve zdraví

vacekjirkaa
vacekjirkaa napsal 05.04.16 v 09:21 10b.

Slušná střela tak hlavně opatrně.Musíme pořád myslet na to , že na nás někdo doma čeká