BMW R 1200 GS Adventure (2016)

Vlastník Mig_35
Vloženo 2.4.2016
Aktualizováno 2.4.2016

Hroch obecný, už ne tak moc hroch jako dřív.

Motorka koupena od FIRMA:Renocar (Brno-Slatina)

BMW R 1200 R: Následná prodejnost.
BMW S 1000 XR: Řetěz, vibrace.
Ducati Monster 1200S: Krásná, ale italská. Value for money nich zu viel:)
BMW R 1200 GS: Dokoupení doplňků vyjde dráž než příplatek za model Adventure.

První dojmy - Vysoká, široká, bystrozraká. Vysoká, ale přece jen nižší o pár cm než předchozí model. Široká se svou 30litrovou nádrží. A s LED světlem vepředu i bystozraká.

Motorku bych doporučil pro - Chlapíkům, co jim začíná vysychat mrdka v koulích:)

Doplňky na motorce - Top case, příprava pro navigaci, padáky a vyhřívané rukojeti.

Hledal jsem něco pro lempla jako jsem já, s nechutí čistit řetěz a vůbec se jakkoliv věnovat údržbě motocyklu. Takže jsem se díval po kardanu i řemenu. Tradiční volba BMW byla trochu ztížena barevnými kombinacemi pro rok 2016. U klasického modelu je nádherný triple black, ale ten se do řady Adventure dostane nejspíš až příští rok. Tam by nebylo co řešit, ty barvy jsou dokonalé. Adventure pro letošní má ošklivou červenou, o trochu hezčí modrou a bílou, která udělá z motorky téhle velikosti něco co vypadá jako lednička nebo sušička na prádlo. Ale pořád menší zlo, než červená co vypadá jako natřená štětkou...
Na motorce mám najetých prvních 300 km a tak je asi brzo na nějaké větší soudy. Registruju řadící asistent a nutnost spojkovat jen při rozjezdu a kvituju ho s povděkem. Jen mám pocit, že mu nejvíc při řazení nahoru sluší plný plyn, potom je to řazení nejsametovější. Motor o sobě dává vědět méně než v předchozím modelu a ačkoliv se pravověrní křižujou, mně to zase tak moc nevadí. Já jsem z jejich pohledu asi mastňák co si koupil advíka, aby byl "in", ale s tím asi nic nenadělám. V hospodě u piva byste zjistili, že se se mnou dá normálně mluvit:)
Prvních pár desítek km jsem absolvoval na palivovou mapu "Rain" v obavě z jízdy po dvouleté pauze, ale rychle jsem se dostal zpátky "do sedla". Ten výkonový skok není tak velký, motorka prostě líp jede, ale pořád to není žádné peklo.
Úpravy, které zvažuju je vyhřívané sedlo od Sargentu, protože se mi ta šedivá prostě moc nelíbí a chtěl bych celočerné. A dokoupit dva boční kufry. Klidně bych si vzal GIVI outback, ty se mi líbí moc, ale musel bych řešit ještě adaptéry na klasické držáky od BMW a tak zůstanu u klasiky...

Pítrs74
Pítrs74 napsal 05.12.16 v 23:36

JJ ty barvy u legendárního velkýho GS a už vůbec u GSA-čka naprosto nechápu! Tři pastelový barvy na GSA-čko! To je fakt úlet. Ta bílá z toho nakonec vychází opravdu nejlíp i když si může řidič opravdu připadat jako by jezdil na tý zmíněný pračce, sušičce, nebo myčce. Červený, tý chybí jen nápis der Feuerwehrmann, nemám samozřejmě nic proti hasičům, ale tahle barva na největší cestovní enduro? No nevím a o tý modrý se mi nechce ani psát. Na barvě se sice nejezdí, ale... Samozřejmě super stroj a spoustu pohodovechj kilometrů.

Clint
Clint napsal 13.09.16 v 22:25 10b.

Pěkněj stroj, s tímhle člověk chybu neudělá ;)

Myschan
Myschan napsal 12.08.16 v 19:49 10b.

To bych taky mohl

Mig_35
Mig_35 napsal 02.08.16 v 12:49

A děláš jenom tamten druh?:) Já se svezl na naháči a od té doby moc nespím:)
Osobně říkám, že chopper, nikdy, ale Indian Scout mně třeba docela oslovil a půlka rodiny mojí ženy jezdí na chopperech a tak bych měl s kým jezdit, jinak jsem osamělý křeček většinu času:)

j.anthony
j.anthony napsal 02.08.16 v 10:31 10b.

i když do těchto motocyklů nedělám, tak jsem měl možnost se na "volných dnech BMW" prolítnout na tomto motocyklu - a super . Kdybych chtěl tenhle "druh" tak tahle kočička to jistí čau