Triumph Tiger 800 XR (2015)

Vlastník JeckyllHydova
Vloženo 1.4.2016
Aktualizováno 23.3.2019

Dostal jméno po tygrovi z filmu Pí a jeho život. Jmenoval se Richard Parker. Můžete ho vycvičit, ale nesmíte zapomenout, že je to divoká šelma a může vás zabít.

Motorka koupena od FIRMA:Triumph Praha (Praha 4-Modřany) - Chlapi na prodejně jsou fajn a snaží se. To že mají firemní cenovou politiku většiny českých firem „Ber ty Čechy po letech!“ není jejich chyba. Pokud kouknu na ceny doplňků v Anglii a tady jsme o 20-25% víš, ale s cenou jsou schopni hnout. :-) Aspoň na tu anglickou.

První dojmy - S touhle motorkou je fakt sranda... Jízda je pohádka, manipulace trochu trabl pro ženskou. Zvykám si na těžiště hodně vysoko. Ale to se poddá.

Motorku bych doporučil pro - Pro koho je ta motorka vhodná si netroufám posoudit. Tajně doufám, že pro mě ano a že si budeme rozumět. Den ode dne se s ní cítím líp a líp.

Doplňky na motorce - Výbava… No triumph xrt má vlastně skoro VŠE .

Ten můj má snížené sedlo. Myslím, že to stačí. Zvažovala jsem verzi LOW, ale tam je to na úkor jízdních vlastostí. Teď mám sedlo 790mm.

Dostal jen pár drobností krytku předního skla, dolu lepší kryt a zobák. Kufry jsem brala od triumph, jsou to sice GIVI s nápisem triumph, ale o ceně se dá negociovat a tak jsem se dostala na cenu GIVI a mám na vše jeden klíč. Zatím to má jen topcase, ale boční už jsou na cestě.

Těch drobností bude ještě časem víc, už leží doma jako třeba sklopná řadička atd.

Proč jsem si ji vybrala? Chci mít možnost jet mimo silnice a proto tahle motorka. Lákají mě adventury.

Ještě je sice na silničních pneu, ale doma už mám MITAS 07. Jen je odmastit a přezout. Ale nejprve si trochu ojedu při seznamování ty stávající pneu.

Mám nejeto za týden něco přes 1000km a jsem nadšená. Fundované hodnocení si můžete přečíst tady na motorkářích . Mezi XC a XR není tolik rozdílů.

Vadí mi jen pár věcí.

Výstražné blinkry asi nikdy nepoužijete. Nejsou na řídítkách, ale na palubce a rozhodně, když budete spěchat je netrefíte. Já mám GPS, tak tam přes ni ani nedosáhnu.

Za pozicí uzamčení řídítek je ještě jedna a to rozsvícení parkovaček. Pravidelně při zamykání přejedu nechtě až na tuhle pozici a nechám svítit.

Cestování je naprostá pohodička, máte pocit, že ty okresky pod váma někdo žehlí. Zmizí hrboly, výmoly a jen to jede.

Ales600
Ales600 napsal 29.11.18 v 09:32 10b.

Moc pěkný Tigřík

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 12.07.17 v 23:31 10b.

Bodacat
Bodacat napsal 18.04.17 v 10:01 10b.

Krásnej Tiger

Toman87
Toman87 napsal 27.09.16 v 20:14 10b.

nádhera !!

BadRX