Suzuki GSX-R 1000 (2005)

Vlastník Mata007
Vloženo 29.3.2016
Aktualizováno 20.3.2020

Brutální síla a pěkný vzhled ze suzany dělají jednu z nejlepších motorek roku výroby 2005 a drží se i dnešních supersportů.

Kawasaki ZX-10R Ninja: Za peníze co jsem koupil Suzuku bych měl odjetou kawu protože kawa se mi líbí až rok 2008 a novější.

První dojmy - Před touhle motorkou jsem měl taky suzuki gsxr ale jen 600 a už i ta jela velice pěkně a svezení bylo příjemné, ale když jsem si sedl na tuhle tak mi přišlo že se ještě o něco líp ovládá a ten výkon! Neskutečný drak :-D na zadek se jí chce téměř furt a do zatáček padá sama. Jediné co mi na 600cc přišlo lepší byl zvuk.

Motorku bych doporučil pro - Tahle motorka je celkem univerzální. Samozřejmě je určená spíš k té rychlé jízdě, takže na okruhu se cítí asi nejlíp ale musím dodat že i kamarád co je výhradně na cestovní stroje prohlásil že by do něčeho takového klidně šel a že nečekal tak příjemné jízdní vlastnosti.

Doplňky na motorce - Na motorce už je docela hodně doplňků. Začal bych asi těma brzdama, takže jsou tam nové kotouče dělané na zakázku u motokotouče.cz jsou prý o něco lepší a mají silnější nýty takže se nerozpadnou tak brzo. Jsou tam sintrované destičky a pancéřové hadice. Výfuk to má komplet youshimura triovál. Zvuk nic moc . Motorka má ještě powercommander na zlepšení křivky a nakonec jsem ještě dokupoval qvickshifter. Rychlořezení funguje opravdu dobře žádné křápání kvaltů a je to i pohodlnější pro jakýkoliv jízdní styl. Gumy používám pirelli supercorsa a myslím že lepí výborně jen rychle mizí. No a ještě kompletní druhá sada plastů protože se chci ukazovat i na okruhu a kdybych to náhodou někam zahodil, tak aby mě to nemrzelo tolik jako kdyby to spadlo na těch šedých origo plastech.

Když jsem vybíral motorku tak jsem chtěl co nejnovější za rozumnou cenu. Kawasaki zx10r tam jedna byla ale ten stav byl hrozný. Omlácená taková zašlá, ale bylo to tím že prostě za motorku o 4 roky novější se musí zaplatit víc jinak to nebude ono. Volil jsem tedy gsxr 1000. Ze začátku jsem teda taky chtěl o něco novější, tak okolo roku 2007, ale nakonec jsem se nechal přemluvit do 2005-6 protože všude píšou jak je to skvělá motorka a mezi supersporty jedna z nejlepších. Vůbec toho vážně mě učarovala a jsem s ní spokojený. Jen v čem jsem zatím trošku zklamaný tak je ten zvuk. Možná to půjde změnit výfukem ale zdá se mi že všechny ty gsxr 1000 mají stejný zvuk.

Jízda je velice příjemná na ss je pohodlná a dá se na ní i cestovat. Nejlíp funguje když se teda na ni tlačí na okruhu. Brzdy moc dlouho nevydržely, bohužel gsxr jsou tím celkem známé. Takže proběhla výměna kotoučů za lepší ze silnějšíma nýtama. Pancéřové hadice a motorka brzdí zase o něco lépe. Ovladatelnost velice dobrá ze spolujezdcem teda moc nejezdím takže ve dvou nevím. Podvozek pro mě úplně dostačuje zatím žádné rekordy nelámu. Úložné prostory tak na 4 rohlíky. Spotřeba je myslím docela přijatelná. Jezdím s klukama co mají r1 a zx10r a tankuju o něco míň než oni ale možná je to tím že víc tahají. Na motorce se mi zatím nic nepokazilo a ani na 600cc nebyla žádná extra oprava max nějaké ložiska v kolech takže si myslím že suzuky jsou celkem spolehlivé stroje.

context
context napsal 29.03.16 v 20:05 10b.

Krásna suza přeji hodně najetých km bez nehod a kolama jenom dolů

tomik258
tomik258 napsal 29.03.16 v 19:58 10b.

Super motorka, měl jsem tu čest se na tomhle závodním stroji svézt a udělal bych to znovu a znovu 10/10