Yamaha YZF-R3 (2015)

Vlastník Galland
Vloženo 26.3.2016
Aktualizováno 27.3.2016

Pěkná, lehká a zároveň tak akorát silná pro někoho kdo chce začít jezdit v jedné stopě.

Motorka koupena od FIRMA:YMoto Praha (Praha 4-Braník) - Výborný přístup hned od začátku a snaha maximálně vyhovět. Dobrá komunikace.

Kawasaki Ninja 300: O trochu menší výkon a pro mě lepší posed na Yamaze

První dojmy - Zatím asi nemám moc co popisovat, mám za sebou prvních pár kilometrů, vše je pro mě prakticky nové, ale na druhou stranu osobně necítím žádné větší problémy při sbližování a z motorky mám vynikající pocit. Je v záběhu stejně jako já, takže věřím, že nás toho ještě spoustu čeká a moc se na to těším.

Motorku bych doporučil pro - Pro starší a rozumné záčátečníky, kteří mohou mentálně zvládnout nižší obsahy bez nutnosti ježdění, ale na vyšší výkony potřebují nasbírat zkušenosti.

Doplňky na motorce - Zatím žádné.

Průměrná spotřeba - 3.814 l/100km

Motorku jsem volil jako určitý kompromis mezi výkonem a cenou. Asi jsem měl také pochybnosti o případné koupi starší motorky, kde bych mohl mít za podobnou cenu vyšší výkon, ale nejsem zrovna typ opravář a nechtěl jsem riskovat. Při brouzdání mezi inzeráty na starší stroje jsem zabloudil i na nové stroje a možná to bude znít pateticky, ale stačil jediný pohled a v mžiku bylo rozhodnuto. Hned od začátku se mi motorka moooc líbila a byl to přesně ten střed mezi cenou a výkonem, který jsem hledal. Vzhledem k jezdeckým zkušenostem a s ohledem na další využití a právě probíhající slevovou akci jsem pak už neváhal. Správnost výběru jsem si potvrzoval celou zimu sledováním videí na youtube, kde byla motorka hodnocena oproti podobným strojům jako nejlepší nebo vždy mezi těmi lepšími.

Vše se mi potvrdilo jakmile jsem vyjel. Lehká, agilní, dostatečně živá. Posed na motorce je také super, takže i když jsem zatím nedal žádné dlouhé výjezdy, tak nepociťuji žádné problémy například s bolestmi zad. Trochu jsem se obával jak to bude s posedem kvůli mojí výšce (181 cm), ale je to absolutně v pohodě a na motorce jsem poskládaný velice pohodlně. Menší problémy jsou s viditelností v zrcátkách, občas se musí připažit.

Jinak myslím, že na další hodnocení je ještě brzy a je potřeba nejdřív něco najezdit...

context
context napsal 08.07.22 v 17:47 10b.

krásna mašina, přejí hodně najetých km bez nehod a ať ti dělá jenom radost

bulldogbiker
bulldogbiker napsal 18.09.16 v 20:25 10b.

chic tooooooo!!!

Ondrasek2607
Ondrasek2607 napsal 30.03.16 v 23:20 10b.

Hodně km šťastných km s krasavicí ;)

Jacek_18
Jacek_18 napsal 27.03.16 v 08:05 10b.