Suzuki GSX 1100 F (1988)

Vlastník Forstwirt
Vloženo 26.3.2016
Aktualizováno 6.9.2016

O rok mladšia od môjho vodičáku.Teda skoro veterán,ale pri prvom zvezení som názor zmenil :).Motor je vraj otvorení na celý výkon,teda podľa predajcu to tak je.Teším sa na leto.

Motorka koupena od Lucky Star Sargans (CH) - Moto som vydražil v aukcii na nete.

První dojmy - Skúšobná jazda rozhodla o kúpe.V popise v aukcii mala o 10 rokov menej,tak som mohol od kúpi odstúpiť,ale po prevezení a zľave z ceny + nová STK od predajcu bolo rozhodnuté.

Motorku bych doporučil pro - Odporúčam pre všetkých,ktorí sa vracajú na dve kolesá po dlhej dobe.

Doplňky na motorce - Zadný kufor GIVI

Po dlhej dobe sa vraciam na dve kolesá.Od 17 do 23 som jazdil len na moto,potom som prešiel na auto...Jazdil som Jawa 125.175 a 350 typ 360.Pre problémy s trojkou som 350-tku predal a po presedlaní na auto a založenie rodiny nebol priestor na moto.Minulý rok som sa vrátil na dve kolesá s Yamahou DT 125.Jazdil som na nej len do práce,ale dáko sme si nesadli tak išla z domu.Páči sa mi BMW,len je to o väčšej investícii a ešte neviem ako si zvyknem na dve kolesá po dlhej dobe.
Hľadal som moto aj na dlhé trasy, nakoľko momentálne žijem mimo SK a chcem sa previesť v lete na rodnú hrudu.(cca.1000km)
Pri rozhodovaní mi pomohli referencie od ostatných majiteľov GSX 1100 F tu na portáli.Moto má necelých 30 000 km,tak dúfam,že ešte aspoň toľko najazdíme.
6.9.2016
Prešlo pár mesiacov,pár stoviek kilometrov najazdených a po jednom výlete asi 30km od domu sme zadreli motor :(.
Asi moja chyba,nevymenil som hneď po kúpe olej...
Podarilo sa mi kúpiť na Ebay náhradný motor,všetko super,len po namontovaní a naliatí oleja pár kvapiek oleja pod motorom.Tušenie sa naplnilo,prasknutá vaňa,asi pri demontáži z pôvodnej motorky alebo počas transportu,tak zase výfuky dole,zo zadretého motora zhodiť vaňu a prehodiť.

Dnes som úspešne všetko namontoval a podarilo sa motor bez problémov naštartovať. Plavákové komory som podlial benzínom a motor naskočil hneď.
Krátka testovacia jazda a vyzerá,že to jazdí.

Steve-Honda
Steve-Honda napsal 27.03.16 v 10:34 10b.

Vždy když se objeví vzpomínám jak jsem z ní byl unešený když jsem ji poprvé viděl. Už je to dávno, to k nám najížděli zápaďáci na velkou cenu a taková stála mezi ostatníma u jedné místní restaurace. Černá, tři kufry, ta mohutnost, colokapota , přístrojovka, nádherné aerodynamické blinkry, no a když odjížděli, po startu vysunul elektricky ovládané plexi...extáze

Forstwirt
Forstwirt napsal 26.03.16 v 21:47

Ďakujem za pozitívne hodnotenie :),priebežne napíšem ako to jazdí

p.epanica
p.epanica napsal 26.03.16 v 21:31 10b.

Hopláá ... hned je to něco jiného.

p.epanica
p.epanica napsal 26.03.16 v 21:01