BMW R 1200 RS (2016)

Vlastník Ramadin
Vloženo 26.3.2016
Aktualizováno 27.10.2020

Konečně návaznost na R1100S. Tohle přesně u BMW scházelo, když pokus s ST nevyšel.

Motorka koupena od stratos (Praha 4-Krč)

První dojmy - Jiné než vše před tím a přesto navazuje na historii. Pozitivně překvapuje každým dalším ujetým kilometrem. V porovnání s K1200S je poses hodně turistický. Zvládá i rozbité okrsky s přehledem jako GS, což u K1200S bylo jednoznačně trápení. Motor zabírá neuvěřitelně ve spodních otáčkách, máte dojem, že rozeznáte zápal levého a pravého válce.

Protože GS jsem odzkoušel a dospěl k závěru, že je na mě moc vysoké, rozhodl jsem se pro RS. V minulosti mi vyhovovalo R1100S a RS tento stroj z mého pohledu nahrazuje. R1200ST bylo obdobné, ale vzhledem trochu mimo. Pauzu ve výrobním programu jsem zaplnil K1200S, která ale byla z úplně jiného těsta. Hodila se na dlouhé přesuny po rychlých silnicích, prostě zajet si na otočku do Vídně na kávu. RS se nebojím vzít i na uzavřené silnice vojenského prostoru Hradiště, tak i do té Vídně. Přešum ovšem nebude tak svižný, protože 275 km za hodinu z ní nedostanu. RS je prostě víc univerzální.

Hodně těžce si zvykám na změnu ovládání blinkrů. Nyní se ovládají blinkry jen levou rukou. Dle mého názoru je to krok zpět a snaha zařadit se do řady ostatních výrobců.

Adaptibilní podvozek pracuje dokonale, pouze mě zaráží chudé nastavení. Na výběr je pouze ROUD a DINAMIC. U K1200S byl navíc i režim CONFORT. Je to možná víc psychologické, ale pocit, že jedu komfortně byl dobrý.

Po čase jsem motorku pomocí fólie změnil na bílou. Je to příjemná změna a dalo mi to trochu zabrat, polepit tak křivé plochy, jako jsou na motorce.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 14.07.17 v 22:05 10b.

Acalera
Acalera napsal 24.11.16 v 21:41 10b.

V prosinci si ji dám pod stromeček. Konečně.Už se těším.

AVENGER2008
AVENGER2008 napsal 02.04.16 v 21:32 10b.

Nádherná!!!

horak.r72
horak.r72 napsal 29.03.16 v 19:45 10b.

Pěkný kousek , ať pěkně poslouchá a jezdí kolama dolů . R

findejs1310