Suzuki DR-Z400 SM (2007)

Vlastník dogos
Vloženo 20.3.2016
Aktualizováno 11.8.2016

Motorka nabízí dost legrace za rozumný peníz. Ideální volba jako první motka pro chudého studenta

Motorka koupena od Toman87 (Rychnov nad Kněžnou)

První dojmy - Motka mě překvapila ihned po nasednutí svojí váhou, vůbec nevypadá na těch necelých 150 kg. Po rozjezdu však všechny kila zmizí a jde hezky za plynem. Doslova lační po otáčkách a ze začátku se stalo, že jsem tam nakopal 5ku a pokusil se tam kopnout i 6ku.

Suziki jsem vybral po delší době vybírání a ještě delší době přebírání na netu.

Na motce mám najeto přes 2000 km a největší vada je 6ka, ta tam opravdu chybí. Dále zcela chybí úložný prostor( pod sedlo nenarvete ani lékárničku). Vibrace jdou docela cítit( jde si na to zvyknout) a přední brzda při ostřejší jízdě vadne( pocítíl jsem to asi 2x, lze řešit pancéřovou hadicí). Jízda se spolujezdcem nic moc( krátký přelet s baťůžkem lze přežít, ale nebudete se cítit ani vy, ani baťůžek).

Jako výhodu vidím spotřebu (okolo 4l/100km). Dále příznivé servisní intervaly( příručka říká 6000km, ale pro sichr 3-4000km). Suziki má plně nastavitelný podvozek, což taky vnímám jako výhodu.

Na motce používám Pirelli Diablo Rosso II. Primárně jezdím silnice, ale občas skočím projet polňačky okolo baráku. Sláva to není, ale když myslíte na to, že v podstatě jedete na slickách a moc si nevyskakujete dá se :)

Nejdelší trip co jsem podnikl byl okolo 250km a asi posledních 10km jsem už jel ve stoje . Příjemná cestovní rychlost se pohybuje okolo 120km/h( potom to už není příjemné ani pro vás ani pro motku) ale na rovince jsem z ní vytáhl 150( jednou a stačilo).

Barney
Barney napsal 29.03.16 v 10:56 10b.

Pěkné DR-Z

Toman87
Toman87 napsal 28.03.16 v 19:19 10b.

kunna1
kunna1 napsal 22.03.16 v 18:05

pretože mal v kapitole "první dojmy" napísané to isté čo v "Recenze" než to upravil. Takže asi tak.

elvis78
elvis78 napsal 21.03.16 v 18:50 10b.

pěkná, akorát nechápu komentáře kolegů a tvoji recenzi.

Motostanley
Motostanley napsal 20.03.16 v 20:51