Honda CBR 125R (2004)

Vlastník kubal
Vloženo 17.3.2016
Aktualizováno 17.3.2016

Spolehlivá motorka, pro začínající motorkáře.

Honda NSR 125R: 2T měl vyšší režiji na provoz.

První dojmy - Byl jsem překvapený z toho, jak brzdí motorem. Byla to moje první "větší" motorka, která mohla legálně na silnici.

Motorku bych doporučil pro - Dívky, začínající jezdci, kdo hledá nenáročnou motorku s minimálním servisem. Samozřejmě pro někoho menšího vzrůstu.

Doplňky na motorce - Nechal jsem lakovat kola do barvy motorky a na ně jsem dal stejnobarevné reflexní proužky, které nebyly vidět přes den, ale v noci zářily (+200Hp) . A k tomu patřičné hliníkové čepičky na ventilky samozřejmě v barvě. Déle LED blinkry taktéž v modré. Lakoval jsem spodky stupaček opět na modro. Koncovky řidítek samozřejmě musely být modré. Dále jsem dal na nějaké obyčejně vypadající plasty carbonovou folii.

Momentálně píšu o motorce, kterou už nemám. Bohužel jsem si jí už jednou odstranil z profilu, tak pro úplnost si jí sem ve zkratce chci zpětně vložit.

Jízda na CBR byla zábava, pěkně se vodila do zatáček, ale zase výkonově bohužel ztrácela. Ikdyž dalo se to roztáhnout i na cca 120 km/h. Jelikož byla lehká, tak se mi líbilo, že jsem si jí mohl přizvednout a pošoupnout ji kamkoliv. Na spotřebu 3l/100km už jen nostalgicky vzpomínám. Jízda ve dvou, to vám povím, bylo peklo. Hrozně z toho bolely ruce a celkově bylo na ní dost málo místa. Takže cestování ve dvou bych vyřadil. Ale cestovat v jednom, s určitou dávkou sebezapření a odhodlanosti, by se dalo uskutečnit. Brzdy byly exceletní, aby taky ne, když neměly skoro co brzdit. Vizuelně to byla atraktivní záležitost, ikdyž mnohdy rozporuplná. Někteří rýpalové říkali, že by jí nikdy nechtěli, avšak slečnám vždy učarovala a barva i tvary se jim jednoduše líbily. Nebudu popírat, že při pohledu ze předu, nebo ze zadu vypadá dost nedospěle. Díky tomu si vysloužiula přezdívku "Vosička". Po nehodě jsem se do ní trochu pustil a ještě jí zkrášlil, ale dnes už bych takový "tuzzing" neudělal.

Mohl bych se tu rozepisovat, ale už je to minulost, tak se tu nechci vracet ke všemu co se mi na ní líbilo a nelíbilo. Ale kdyby jste někdo chtěl vědět, třeba jak svítí, jezdí, posez a podobný dotazy, stačí napsat SZ. Byla to vděčná motorka.

Lukydoga
Lukydoga napsal 25.07.16 v 13:51 10b.