Honda CBX 750 (1986)

Vlastník radys.n900
Vloženo 8.3.2016
Aktualizováno 8.3.2016

Byl to můj první velkoobjemový stroj, to snad mluví za vše... Před ní jsem jezdil jen Jawy 250 a 350.

Kawasaki GPZ 900: Složitější vodní chlazení, cena,...

První dojmy - Musel jsem si po Jawách zvykat na vše, vysoká hmotnost, těžkopádnost při manipulaci, super brzdy a ten zátah motoru a zvuk, prostě lahoda. Jen do zatáček to bylo takové zvláštní, moc se jí tam nechtělo. Později jsem přišel na to proč...

Motorku bych doporučil pro - Dnes už vlastně pro nadšence, kterým přirostly tyto stařší dámy k srdci.

Doplňky na motorce - Nosič kufru + kufr 42l.
Opěrné rámy pro boční batožinu.

Tuhle mašinu jsem si vybral z několika důvodů. Hrozně moc se mi líbila vzhledově, byla za peníze, na které jsem tehdy dosáhl, byla to spolehlivá mašina s hydroštelama na ventilech a řadovej krásnej vzducháč.
Motor šlapal krásně, jen ve vyšších otáčkách byly citit silné vibrace všude, hlavně na řidítkách. Brzdy také brzdily dost slušně na to, že jsou to jen dvoupístky. Jen ten stařičký kolébkový rám s tenkými předními vidlicemi se neblaze projevoval ve vyšších rychlostech na stabilitě. Dost se motorka vlnila v zatáčkách a při hodně rychlé jízdě i na rovinkách. Ale to už tak holt u starých motorek z osmdesátých let prostě je.
S motorkou jsem se něco najezdil po vlastech českých a bylo to fajn. Při naložení plné bagáže do kufru, brašen, nasednutí přítulkyně a snaze se rozjet se ukázalo, že to bude dost obtížné a po půl kilometru jsem to otočil zpět domů. Přínou byla vymlácená ložiska řízení, což se projevilo v plné míře až v tento moment. Po jejich výměně bylo vše mnooohem lepší.

RomanSVK
RomanSVK napsal 17.03.16 v 18:21 10b.

Decathlon
Decathlon napsal 08.03.16 v 19:17 10b.

3neczak
3neczak napsal 08.03.16 v 18:16 10b.

Co dodat? Je krásné, když takové stroje jezdí po silnici, každý se musí otočit! Ať slouží. Samozřejmě 10 bodů.