KTM 690 Enduro R (2010)

Vlastník Libor_KTM
Vloženo 2.3.2016
Aktualizováno 22.4.2020

Ročník 2010, velice málo jetá, najeto pouhých 6300 km, ochrané doplňky Touratech, Akrapovič, zvýšení řídítek, úprava víčka nádrže, tak aby se do nádrže nedostávaly nečistoty.

První dojmy - Zatím jsem na tom jel jen kousek před nákupem, takže se o nějakých dojmech nedá moc psát, ale na rozdíl od mojí předchozí motorky má mnohem víc síly. Horší je to s rejdem, oproti EXC, tam byl výrazně lepší. Trochu mě vadí menší zdvihy opět v porovnání s EXC, ale zase je zde lepší rám, tak se zdá být motorka víc stabilnější. Prodána

Motorku bych doporučil pro - Dle mého názoru je tato motorka vhodná pro toho, kdo chce enduro na lesní a polní cesty, na středně těžký terén a na výlety po okreskách a po rozbitých silnicích, kterých je u nás požehnaně:)

Doplňky na motorce - Doplňky Touratech - ochraný rám motoru, chladiče, kryt zadního brzdového válce, kryt zadního kotouče, zvýšení řídítek, víčko nádrže Acerbis, výfuk Akrapovič.

Tento stroj jsem si vybral hlavně proto, že jsem chtěl "univerzál", který bude vhodný jak do terénu, tak i na silnici. Tou silnicí samozřejmě nemyslím dálkové cestování, ale abych mohl z města vyrazit po okreskách a svézt se v relativním pohodlí i terénem. Zatím nemám nic najeto, ale myslím, že mě bude vyhovovat
Zvažoval jsem i koupi 640 Adventure, ale ty bohužel již prakticky nejsou k sehnání, zvlášť ne v dobrém stavu. Také jsem uvažoval o 950/990 Adventure, případně 950 Super Enduro, ale na mě jsou tyto stroje příliš výkonné a do terénu těžší, tak si počkám až na ně "dozraju"...Obrovskou výhodou této motorky jsou servisní intervaly, tak člověk nemusí hlídat motohodiny jako u ostrých endur.
Cestovat ve dvou na ní rozhodně nepůjde, ikdyž je typovaná pro dvě osoby, ale s vhodnými pneumatikami a pohodlnějším sedlem by šlo jet i někam dál.

Libor_KTM
Libor_KTM napsal 03.03.16 v 18:25

Díky

Seznam
Seznam napsal 03.03.16 v 10:30 10b.