Jawa 350/640 (1996)

Vlastník Deyva
Vloženo 2.3.2016
Aktualizováno 4.6.2019

Česká klasika s dobrou dostupností náhradních dílů

Motorka koupena od gollda (Žabčice) - Bez problému. Nemám co vytknout. Férový jednání.

První dojmy - Dlouhý chod řadicí páky (noha se musí kopnout hodně nahoru), super zvuk, nízky posed - vhodné i pro lidi +-150cm. Řekl bych, že je mírně "nedotáčivá" v zatáčce nebo že zatáčení je takový tuhý. Je vcelku těžká. Celkově prostě třiapůla se vším všudy :-).

Motorku bych doporučil pro - Pro ty, co nebudou kafrat, že Jawa je "šit" a nevadí jim se sem tam v něčem vrtnout. Na nenáročný cestování i ve dvou klidně po okrese, kraji nebo republice plně dostačující :-)

Doplňky na motorce - Zatím nic. Ale má to Oilmaster a VAPE od výroby .
Edit 31.8.2016:
- Přidána CL a USB zásuvka (viz. deník)
Edit 22.9.2016:
- namontovaný origo nosič + kufr (viz. deník)
Edit 9.5.2018:
- Blinkry "kostky"
- Kufr Givi E45 spolu s novou plotnou Givi
- Regulátor R04
- Svíčky Brisk Silver
- Výměna tachometru. Ten původní se zastavil na 33k, novej je novej.
- Dellorto karbec
- Výstražný blinkry dobastlený
- Saturnus H04 parabola
- Padací rám vepředu
- Jednoduchej alarm
- Přidaná pojistkovka na čtyři pojistky namísto té změti káblů u baterky
- Baterka Motobatt (AGM)
- Do tacho, otáčkoměru, koncovýho světla a kontrolky neutrálu a dálkových jsem dal LED žárovky

Tak vybral... Naskytla se mi nabídka koupit třiapůlu v dobrým stavu (mouchy má, ale není to novej stroj, že). Vzhledem k tomu, že jsem třiapůlu nikdy neměl. I když mám 125 řidičák od šestnácti, v době, kdy by bylo záhodno přesedlat na silnější stroj (tj. 18 let) už jsem spíš řešil auto a motorky celkově tak nějak odložil, takže tento stupeň motorkářovy evoluce mně minul. Teď po letech, když se naskytla příležitost mít třiapůlu, šel jsem po ní. Vždycky se mi 640ka (639?) líbila, měl ji soused odnaproti úplně novou, když mi bylo ani ne deset. V modré metle teda. Taťka má 638, tak jsem si říkal, že si můžu dovolit ještě tuto. Abych měl na kochačky kolem dokola (u nás nejsou potřeba extra výkony, jsme na placce až k rakouským hranicím víceméně) a taky základ na budoucí leštěnku Jawy 350-640, až naše děcka budou znát jen ty čínský m*dky a nebudou vědět, co to byla Jawa .

Víc zkušeností zatím nemám, tak to třeba jednou upravím až na ní budu mít něco naježděno...

EDIT 31.8.2016:
- Jawa už má od GO klikovky naježděno asi tisíc Km (z toho větší část ve dvou) a zatím bez problémů, akorát jsem si říkal, že jsem i pístní čepy mohl vyměnit možná.
- Zatím vše stále ok, pár dalších věcí opraveno, nějakej doplňek.
- Teďka čekám na nosič na zadní kufr (origo Jawa nosič)
- Oilmaster jsem ještě nezapojoval, ale chystám se na to pomalu.
- Jezdí se mi na ní pohodlněji, než na mojí hondě
- Poloautomat je super

EDIT: 9.5.2018:
- Zatím stále jede... Akorát loni mi proletěl pístní kroužek výfukem díky dementní novovýrobové zajišťovací podložce pístního čepu (viz. deník)

Vlasťák1973
Vlasťák1973 napsal 13.04.17 v 09:44 10b.

Pěknej stroj a vše pořádně popsáno v deníku,tak to má bejt

Deyva
Deyva napsal 03.06.16 v 15:26

Díky díky . Momentálně mám stále klikovku u pana Padalíka na repas... Až bude, tak to snad konečně složím a můžu jezdit i na Jawě

sidar
sidar napsal 03.06.16 v 13:24 10b.

Pekna jawa v dobrych rukach Procital jsem Tvuj denik a jsou tam zajimavy postrehy Tak at to vesele lita (cela tvoje staj)

semosh
semosh napsal 14.03.16 v 09:27 10b.

můj první stroj po fechtlovi byla 350/640 a v životě mě nezklamala ať to lítá

tramp57
tramp57 napsal 08.03.16 v 10:22 10b.

Jawka vypadá dobře, dej do provozu oilmaster - nedej na zlé jazyky. Ať slouží