Husqvarna TE 510 (2007)

Vlastník PetrXIX
Vloženo 27.2.2016
Aktualizováno 9.6.2020

Poslední "pravá italská" Huska s karburátorem. Že je italka je na ní poznat. Je svéhlavá, temperamentní, vrtošivá, štíhlá a děsně sexy.

První dojmy - Koupil jsem enduro, ale původní majitel se k němu choval jako k chopperu. Neskutečně udržvaná a opečovávaná motorka. Stačilo doladit pár drobností a je připravená. A je vysoká, parádně vysoká, to se mi líbí.

Motorku bych doporučil pro - Pro čahouny. Je to opravdu vysoká motorka. A dá se dobře štelovat i pro vyšší postavy. Dokonce má v základu zvýšení řídítek. A hlavně je pro ty co se nebojej :-)

Doplňky na motorce - Spíš jsem demontoval. Šly dolů stupačky spolujezdce, o ty jsem se děsně kopal, jedno zrcátko a ještě půjde držák SPZ.

Neskutečná bestie, zatím mě převyšuje o několik tříd. Už jenom startování je postup, že by si to člověk skoro měl napsat A kickstartem se mi jí ještě nepovedlo nastartovat vůbec. Ani teplou. A kope zpátky jako ďas.
Jinak jsem na ní zatím spíš dělal lehkou údržbu a nastavení pro mě, dlouhána. Je fajn, když se bez problémů dají otočit držáky řídítek a hned je máte o 5cm vepředu, z výroby jsou na moto i dvoucentimetrová zvýšení.
Podvozek jsem moc neladil, jen jsem přidal předpětí na centrálu, aby trošku odpovídalo mým 110kg. Zatím se budu stejně spíš placatit po okolí, tak se dál rozhodnu co bude potřeba.
Motor má sílu, ale není zlej. Budeme spolu vycházet Možná bych přivítal pomalejší jedničku.
Za trest je ale u motorky přístup do airboxu. Musí se odpojit baterie a ještě projít hromadou kabelů. Ty jsou samozřejmě pěkně namaštěné. Podle mě to nebude dělat dobrotu. Baterie samotná je další oříšek. Není na tenhle motor moc silná. Startování jí dává pěkně pohulit. Je teda pravda, že je tam 8 let stará YUASA, ale myslím, že vic Ah by se hodilo.

Milan1963
Milan1963 napsal 28.02.16 v 12:46

Parádní stroj na pole. At' Ti dělá radost.