renocar_unor

Suzuki DL 1000 V-Strom (2003)

Vlastník jarkopolo
Vloženo 26.2.2016
Aktualizováno 15.4.2016

V celku pohodlná a snad i spolehlivá

Suzuki DL 650 V-Strom: Žádný slušný zrovna nebyl naprodej
Aprilia ETV 1000 Caponord: Doplnil jsem ještě tuto moto, protože jsem ji zapomněl zmínit.

První dojmy - První dojmy byly trošku divoké, protože to vlastně byla první jízda bez instruktora z autoškoly :-) . V autoškole jsem jezdil na Banditovi 600, takže jsem osedlal silnější stroj a chvíli mi trval zvyk to více točit. Posez byl oproti Banditovi příjemnější, s čímž jsem samozřejmě počítal.

Doplňky na motorce - Pouze kufry. V plánu vyhřívání ruk, padáky, deflektor

Začínám jako nemotorkář, ale obdivovatel. Takže po získání řidičáku jsem vybíral jen na netu. Není s čím porovnávat a vyhodnocovat. Ale V-strom se mi líbil a navíc kolega měl 650, takže informace byly. V této kategorii jsem ani neměl více financí a rozhodně jsem chtěl pořídit moto tohoto stylu. Rád bych cestoval někam dál než kolem komína, takže proto právě tato moto. Snad politické okolností dnešní doby cestování nezhatí. Ještě byl velký adept na motorku a ještě stále je Caponord po roce 2005. Tato motorka mě učarovala, i když jsem na ní nikdy nejel, ale prostě se mi líbí. Přečetl jsem toho o ní spousty, ale nakonec jsem zvolil japonce - snad spolehlivější . Ale Caponord je pořád horký kandidát. Dokonce se objevil v inzerátu Rally Raid, což už je zase dál než klasický Capo. Ale necestuji tím směrem abych to projel, tak jsem to zatím zavrhl a budu se učit na japonci
Najeto na moto od konce léta 2500 km. Zatím jsem spokojený, pořád se učím, protože jsem pořádně nikdy na moto nejezdil, jen koukal, obdivoval a záviděl. Celkově má moto dle tachometru najeto 55tis km. Kupoval jsem s cestovní výbavou 3 kufrů a ještě vaku na nádrž. Plexi je sice vysoké, ale zvažuji dokoupení deflektoru, protože mi to přesto hučí do helmy (mám 185cm). Naopak nejsou na moto padací rámy, vyhřívané ručky a hlavní stojan je tak debilní, že bych ho nejraději vyhodil ven. Placka na opření nohy je totiž navařena špatně a při tlačení na stojan vlastně tlačím na hranu té packy. V moto botech to tlačí do podrážky, v teniskách není šance moto hodit na stojan. Před jarní sezonou nechávám zkontrolovat servisákem a dosti mě zaskočil. Přední jeden kotouč na výměnu, komplet řetězová sada na výměnu plus další drobnosti. No počítal jsem s polovičním servisem, ale co,,,je potřeba být na sezonu připraven. Ani jsem za tu dobu nepočítal spotřebu, a popravdě je mi to úplně jedno. Hlavně že se projedu a po příjezdu bude rohlík na tváři.
Zatím jsem jezdil jen po asfaltu, jen jedinkrát mě navigace vedla po bílé a najednou asfalt končí, nastoupila polňačka, tak jsem sám sebe aspoň otestoval a docela nám to šlo. Tak uvidíme, třeba letos zkusíme zabrousit do lehčího terénu někde.
Těším se teda na novou sezonu, po servisu, s novými vyhřívanými hefty, i s padacím rámem a opraveným hlavním stojanem a jako bonus i s deflektorem.
Teď jen plánovat výlety.

stromec
stromec napsal 02.03.16 v 11:26 9b.

Dobrá volba až nandáš doplňky bude to paráda

NXram
NXram napsal 02.03.16 v 08:32 10b.

Skvělá motorka, má dobrý podvozek a skvělý motor
Je to skvělá motorka na cestování a české silnice, litr má dostatek výkonu a pohodlí i vedvou.
Jen manipulace na místě a někde v lehounkém terénu je poněkud složitější
Myslím, že si udělal dobře, 650 jezdí pěkně, ale pro mne nemá tu výkonovou rezervu co litr
Máš to v hlavě srovnané, takže přeji spoustu šťastných kilometrů za řidítky

pepr67
pepr67 napsal 28.02.16 v 00:05 10b.

U mne podobná situace, taky se učím
přeju nám hodně kiláků a pohodový návraty

Klose
Klose napsal 27.02.16 v 10:14 10b.

peter332
peter332 napsal 26.02.16 v 17:33 10b.

Mal som litroveho stromika a bol som snim nadmieru spokojny ten servis neni tak nakladny.Na začiatok dobra volba a vykon sa Ti vždy zide prajem vela pohodovych km