Honda XR 125 L (2007)

Vlastník Márty-n
Vloženo 9.2.2016
Aktualizováno 7.12.2021

Honda xr 125l je ideální volba pro začátečníky, řiditelná už od 16 let, neboť s obsahem 125 ccm a výkonem 8.5 kw splňuje normy.

První dojmy - Od začátku jsem věděl, že má první volba bude enduro, vybíralo se už jen mezi značkou a nakonec padla volba na Hondu, která splnila má očekávání. Spolehlivost, jízdní vlastnosti, spotřeba... Jak se ale říká "všechno má své mouchy" a u Hondy to není vyjímka. Asi největším problémem této motorky je, že nedokáže držet volnoběh při studeném motoru. Tento problém se dá vyřešit buď tak, že motorku nastartujete a zhruba 5-10 minut ji ohříváte s mírně přidaným plynem a až potí vyrazíte, nebo si upravíte/vyměníte karburátor. Osobně jsem viděl jednoho šikového kluka, který si udělal úpravu karburátoru a sytiče a problém s chcípáním motoru za studena mu vymizel.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníky

Doplňky na motorce - Kufr SHAD SH 29

Mám najeto zhruba 3000km. Ovladatelnosti nemám co vytknout. Jednoduchá pro začátečníky, kdo se nebojí dá se s ní skvěle klonit v zatáčkách, nejsou tam žádné záludnosti. Jestliže ale máte spolujezdce, i když je to anorektik co má 45kg, tak jde ovladatelnost značně dolů, ale to asi u každé motorky, kor 125. Rozbité silnice nejsou problém. Dle mého názoru je motorka přesně pasovaná studentům dojíždějícím do škol. To znamená jízda ráno z domova přes pár okresů až do většího města do školy a když nestíháte, tak není problém si to zkrátit pře pár polňaček. A odpolední cesta zpátky s kamarádama ze školy, kdy se klidně domluvíte na malém výletu a nebo co nejrychleji domů k počítači. Je to rozhodně motorka, která má duši a dokážete se i přes její nedostatky zamilovat do všední jízdy s ní.

Seznam
Seznam napsal 11.02.16 v 08:20 10b.

taky jsem na ni zacinal a byla super

Béďa33
Béďa33 napsal 09.02.16 v 17:57 10b.