MZ ETZ 251 (1990)

Vlastník Carotele
Vloženo 7.2.2016
Aktualizováno 7.2.2016

Moje první velká motorka. Splněný klukovský sen.

První dojmy - První dojmy z jízdy byly až po hodně dlouhé době od koupě, koupil jsem ji ve značně zbědovaném stavu. Ale po mnoha letech plechovkaření jsem měl něco, co má jen dvě kola, motor a žádný zbytečný plech kolem mě.

Fotky z koupě se bohužel nedochovaly, MZtě pár věcí chybělo, přední guma holá, startovací páka visela jak větev, baterka nafouklá. Ale když se jí dala nová baterka a trocha čerstvého benzínu chytla na poprvé. Takže bylo jasno. Pak nastalo období shánění nových dílů, renovací a tahanic na úřadě. Ale nakonec vše dobře dopadlo a MZta mohla na silnice a byla moje i oficiálně. První vyjížďka s oblakem dýmu za mnou byla úžasná. Až na jednu epizodku mě vždy domů dovezla, uměla kopnout když jsem ležérně startoval, ale hlavně to byla taková kontaktní motorka. Lidi zastavili, pokecali "jé tu jsem měl taky" nebo "tu měl kámoš" , to se s novou motorkou nestane. Nakonec šla ale stejně z domu, byl to sice perspektivní veterán, ale projet ji jednou dvakrát do roka mi bylo líto. Tak snad dělá radost pánovi od Domažlic.

J350_354_03
J350_354_03 napsal 09.03.16 v 19:43

Já jsem si jí v neděli právě přivezl. Trochu foukal vítr, takže na pětku proti větru malinko uvadala, ale jinak při zařazených 1 - 2 - 3 to je příjemně živý stroj. Ale je to přesně ta motorka, co už se nevejde k těm ostatním, a tak se v garáži už nedá ani projít. Obávám se, aby se jí to brzy nestalo osudným...

hruso25
hruso25 napsal 07.02.16 v 12:36 10b.

Krásavica. O takej snívam do zbierky k simsonu,ale nemám veľmi miesto v garáži a na to aby som ju vyvenčil raz,alebo dva krát do roka,by mi jej bolo tiež ľúto.No to sú len výhovorky, skutočnosť je taká, že keby ju v garáži našla moja manželka , tak som vydedený. Raz ked budem veľký,tak ju budem mať.