journeyman_brezen

Jawa 350/639 (1991)

Vlastník romla411
Vloženo 5.2.2016
Aktualizováno 9.12.2019

Vloženo: 14.09.2018, Uskutečněno: 14.09.2018, Stav tachometru: 64650 km, Zhlédnuto: 525x

Nová guma MITAS H-03 (cena 820 Kč)
Na MISTASku H-06 jsem najel za 2 roky 8500 km. Byla trochu nervozní na vyfrézované cestě (zadek tancoval). Nově jsem obul MITAS H-03, od které očekávám větší nájezd.
Pokud je porovnám, H-06 je širší s vyšším profilem, H-03 je oproti tomu "galuska"(viz foto). Rozdíl jsem poznal při postavení moto na hlavní stojan, protože přední kolo je ve vzduchu. S H-03 de Jawa lépe do zatáček. Hlučnost je podobná.

STK (cena 490 Kč)
STK proběhlo bez problému. Musel jsem sundat mřížku světla a do zadního světla vrátit žárovky místo ledek. Překvapila mě důslednost technika. Kontroloval dokonce volnost špic v kolech. Při focení tachometru jsem řekl, že měřím pomocí elektrického tachometru díky nefunkčnosti mechanického a skutečný nájezd je tedy 64650km (Na tachometru 56890km) Odpověď byla jednoduchá. Co tam je to tam je. Takže dle dokumentů STK jsem za 2 roky najel 650km místo skutečných 8500 km.

ÚNIK OLEJE KOLEM SPOJKOVÉ TYČKY. (cena 0 Kč)
Začal mi rapidně téct olej pod motorem a řetězem. Problém bylo opotřebované těsnění a olej tekl vnějším průměrem. Náhradní sada nebyla k sehnání, proto jsem si nechal udělat nové s přesazenými rozměry ze silonu. Vše si krásně sedlo a konečně olej neteče.

NOVÝ OLEJ MOGUL ALFA 2T
Rozhodl jsem se pro výměnu oleje z důvodu nadměrné kouřovosti. Dříve jsem používal MOGUL TS. Sjel jsem 2 litry oleje ALFA 2T a jsem spokojen.
Kouř je minimální, olej voní, změnil jsem poměr mazání 1:50. Pocitově se mi zdá, že Jawa jede lépe. Dále tedy budu používat MOGUL ALFA 2T v poměru 1:50.

• Brašna + "nová" helma

Na novou sezonu jsem chtěl novou helmu. Zvažoval jsem enduro, pak vyklápěčku, nakonec jsem za dobrý peníz sehnal lehce jetou TOP kompozitní integrálku se sluneční clonou a pinlockem HJC RPHA ST. Jsem velmi spokojen, je l

Typ: Montáž doplňku
    Vloženo: 25.07.2019
    Uskutečněno: 25.07.2019
  • 2019 PŘEDSEZÓNNÍ SERVIS

Start sezony 2019. Na tachometru natočeno 65942 km. ÚKONY: -Výměna: Motorový olej PP 90, Bzdovka DOT 3, Pancéřová hadice, Potah sedla, Chrániče rukou. - Nahrazeno netěsné sklíčko brzdové pumpy těsnícím šroubem (musel

Typ: Údržba
    Vloženo: 02.05.2019
    Uskutečněno: 02.05.2019
  • Drobné opravy, změna oleje

Od koupě jsem měl problém s uchycením pravého zrcátka. Závit v pumpě byl vymletý a zrcátko se protáčelo. Dočasně jsem ho přilepil lepidlem mamut, ale stačilo se do něho opřít a bylo zase volné. Opravil jsem ho zvětšením

Typ: Oprava
    Vloženo: 13.08.2018