renocar_unor

Jawa 350/639 (1991)

Vlastník romla411
Vloženo 5.2.2016
Aktualizováno 26.5.2022

Vloženo: 13.08.2018, Uskutečněno: 13.08.2018, Stav tachometru: 64000 km, Zhlédnuto: 46x

Od koupě jsem měl problém s uchycením pravého zrcátka. Závit v pumpě byl vymletý a zrcátko se protáčelo. Dočasně jsem ho přilepil lepidlem mamut, ale stačilo se do něho opřít a bylo zase volné. Opravil jsem ho zvětšením závitu v pumpě, závit na zrcátku jsem uříznul a místo něho jsem navařil šroub s novým závitem a velikostí. Konečně mi zrcátko drží na místě a netočí se jak na kolotoči
Oprava 0 kč (vše se našlo doma)

Po cestě mi uletěl plastový kryt kontrolky. Byl problém ho sehnat, ale nakonec se podařilo.
Oprava 6 Kč.

Olej do benzínu:
Přecházím z MOGUL TS na MOGUL ALFA 2T. Hlavní důvod je kouřivost. Jedná se sice o bezpečnostní prvek (auta si dávají odstup ), ale je to neúnosné. Hlavní rozdíl mezi oleji je v bodu vzplanutí (230°C vs 110°C) a MOGUL ALFA 2T vyniká nízkou kouřivostí. Nevýhoda je v nižší kinematické viskozitě při 100°C (13,8 mm2/s vs 7,4 mm2/s). Další rozdíl jde vidět již na pohled v hustotě oleje. TS je modrý a dost hustý, ALFA 2T je červený a řídký (připomíná mi CASTROL SUPER TT, který jsem lil do MZ ETZ 150). ALFA 2T stojí 180Kč, ale nyní se dá sehnat za 90Kč/1L v Mountfieldu.
Pročetl jsem si dost for a kolegové Jawaři na něho jezdí, proto jsem koupil 2 litry na vyzkoušení. Poměr zanechám 1:40 na který jsem jezdil. ALFA 2T by měl být podobný oleji MOGUL TSF, který nyní stojí cca 160 kč. Takže je mezi TS a TSF.
Po vyjetí oleje se podělím o poznatky z provozu.
Edit. 23.1.2018
Rozdíl v kouřivosti TS vs ALFA je znatelný. Výkon je obdobný. ALFA se lépe naředí s benzínem a nezůstává ve spod nádrže jako TS. Definitivně tedy přecházím na Mogul Alfa 2T. Poměr pravděpodobně zanechám 1:40.
Takže kouřivost s Alfou je minimální, pouze za studena trochu kouří. Vyjel jsem 2 litry a pro porovnání jsem naposled namíchal směs TS ALFA. Kouřivost byla opět značná.
Celou sezonu 2019 budu jezdit na Alfu.

romla411 (18) napsal 14.08.2018 v 08:16

Také uznávám kult modrého dýmu, ale ne kouřovou clonu .
Recenzi podám. Mogul alfa mi byl doporučen kolegy, co na něho jezdí léta.
Poměr ale zachovám 1:40. Byl mi kolegy doporučen 1:50.

milan1963 (262) napsal 13.08.2018 v 16:15

Sám jezdím minimálně 25 let na dvoutaktech s Mogulem TS. Že trochu kouří ? Nevadí, dvoutakt kouřit musí. Jsem zvědavý na tvé zkušenosti, sám bych Mogul TS neměnil za nic.

• Jawa sraz Králíky 2023

Letos opět Jawa sraz na Dolní Moravě. Náramně jsem si to užil a za víkend najel kolem 600 km. Opět jsem si potvrdil, že mě to na tom verglu nesmírně baví a z domu v žádném případě nepůjde! :-DD

Typ: Dovolená
    Vloženo: 01.09.2023
    Uskutečněno: 01.09.2023
  • Nehoda na Jawa srazu

Při zpáteční ceste z vyjížďky mi na horizontu na cestě III třídy v zatáčce ustřelilo přední kolo. Jawa se klouzala dalších 5 metrů do příkopy, kde se převrátila. Jezdím s trhacím Airbagem od firmy Bering, který se nafo

Typ: Havárie
    Vloženo: 12.01.2023
    Uskutečněno: 16.07.2022
  • Jawa sraz Králíky

Loni (2022 jsem se vydal na malý Jawa sraz do Orlických hor, prozkoumat bunkry. V roce 2021 jsem nedojel, bo jsem srab a spláchl mě déšť . Loni jsem dojel a bylo to super. Na Jawě mě cestování moc baví a mohu potvrdit,

Typ: Sraz
    Vloženo: 12.01.2023