Jawa 350/638 (1985)

Vlastník Klaatu
Vloženo 1.2.2016
Aktualizováno 13.8.2020

Kupoval jsem si ji jako totální amatér, co jezdil maximálně na fichtlu. Moje první a zatím jediná motorka. Vlastně se na ni učím, zjišťuju jak co funguje a jak se co dělá.

První dojmy - První dojmy při/po koupi byly úžasné...dokud mi nespadly růžové brýle a nezačal jsem si všímat všelijakých "vylepšení" atd. Takže jsem pak strávil měsíc a půl v garáži s nulovýma vědomostma, nadšením pro věc a zlostí sám na sebe co jsem si to koupil za šrot :D :D :D

Motorku jsem první 2 roky využíval jako hlavní dopravní prostředek do práce a zpět. Z toho důvodu jsem všechny závady řešil stylem "oprava jen ať to jede". Tím jsem té chudince opravdu nepomáhal, takže se aspon jednou týdně neco vysr...lo

V roce 2014 jsem motorku začal pomalu odstavovat na druhou kolej, s tím že jí přes zimu vynahradím ten přístup minulých let. Zima přeběhla, ani jsem ji nepostřehl a do garáže jsem se nedostal.

2015
Ok v zimě jsem to nestihl, tak to musím dohnat přes léto (touha jezdit mě dost popoháněla :) ) Výměna kontaktů a seřízení předstihu, vyčištění zasviněného karburátoru, vyměna svíček, komplet vyčištění výfuků+nové těsnění ve vložkách(to staré už se mi rozpadlo asi dávno, protože po něm nezbylo nic :(
Potom jsem měl ten blbý nápad jen pro navození atmosféry nastartovat a poslechnout si ji. Prvních pár pokusů neúspěšných a tak jsem zkusil ještě jeden start (přesně ten jeden byl navíc :D) konečně to chytlo, ale bohužel chytlo i nevypálené palivo co se mi asi dostalo do výfuků...výsledek byl, že mi to vyrvalo koncovky i se šroubkama.
V tu chvíli už jsem si řekl dost. Rozhodl jsem se motorku do šroubku rozebrat a udělat komplet generálku...uvidím jak se mi to podaří...zatím teda in progress :)

Update po více než 4 letech. Motorka byla stále v rozebrána v krabicích a přibyl potomek, postavili jsme si dům atd... delší dobu jsem přemýšlet, jestli ji znovu složit nebo to vzdát. Nakonec jsem se přiklonil ke kompromisu. Prodal jsem svou jawu v krabicích, ale jako celou motorku na složení a za utržené peníze + nějaké úspory jsem si pořídil jinou - Yuki 250 CSR

cebeer
cebeer napsal 06.02.16 v 15:39 10b.

Tvůj komentář mě pobavil a vrátil do mých mladých let. Fandím Ti a držím palce.

Roman-JAWA
Roman-JAWA napsal 03.02.16 v 08:35 10b.

Jawa je super. Tak praci zdar. Doufam ze generalka neznamena ze z toho bude nejakej caferacer 640 je super tak jak ma byt

Milan1963
Milan1963 napsal 02.02.16 v 12:52 10b.