Yamaha XC/VP 300 Versity (2003)

Vlastník Jirka_CV
Vloženo 29.1.2016
Aktualizováno 27.4.2022

Už dělá radost novému majiteli.
Větší skútr se slušným výkonem a dobrou ovladatelností. Dobrý do města i na výlety.

První dojmy - Na fotkách se mi úplně nezdála, je prostě jiná než ostatní skútry. Vyšší a vypadá krátká. Ale na živo to bylo jiné. Působí mohutně, jakoby dospěle. Už při projížďce při koupi mi Versity sedla do ruky skvěle. Pohodlný posez, díky velkým kolům dobrá ovladatelnost a slušný výkon.

Motorku bych doporučil pro - Pro člověka co hledá motorku do města, na cestování po výletech a jízdy pro radost přírodou, zatáčkami a kopci. Prostě mimo dálnice.

Doplňky na motorce - Zahrádka na kufru, držák bočních kufrů, dvoucestný alarm.

Měl jsem v inzerátu vyhlédnutého Burgmana 400. Než jsem se rozhoupal, byl prodaný. V jiném inzerátu jsem si vyhlédl Yamahu Versity. Zpočátku se mi moc nezdála, ale když jsem se přijel podívat... zamiloval jsem si ji. Větší, mohutný skútr a velkých kolech. Po vyzkoušení jsem se s majitelem domluvil a hned si ji odvezl.
Majitel se o ní vcelku staral. Měla novou baterku, byla po výměně oleje a kontrole v servisu. Sem tam nějaký škrábanec (vzhledem k věku nic hrozného).

Hledal jsem něco na denní cesty do práce (město) i na nějaké výlety a cestování. Sám i ve dvou. Navíc nejsem žádný drobek a tak jsem koukal po něčem silnějším. Ideálně 400ccm. Bohužel vyhlédnutého Bargmana jsem nezískal.

Myslím, že i Versity 300 splňuje moje požadavky. Není to žádná raketa, ale to od skútru asi nikdo nečeká. Nicméně i ve dvou nemá problém jet velmi svižně. Je velmi pohodlná pro řidiče i batůžek. Má velké a široké sedlo a i po delší cestě je člověk v pohodě.

Je ideální do města - není až tak velká, dobře ovladatelná i na takové to cestování za zábavou - koupání, hrady, zámky, zajímavosti - pohodlná se slušným výkonem.
Není to moc na dálnice. Vhledem k maximálce cca 130 km/h by ji člověk musel trápit pořád na plný plyn a nebo mít vedle sebe pořád kolonu předjíždějících aut. Ani jedno není ideální.
Cestování cca 90-100 jí vyloženě sedí. Dobře si poradí s kopci i zatáčkami.

Ocenit musím brzdy zn. Brembo. Ty jsou dle mého velmi dobré.
Spotřebu mám dlouhodobě cca 4l/100km. Nijak jí nešetřím.

Pod sedlem úložný prostor pro helmu a v kombinaci s kufrem je to asi dostatečné. Pro dva na delší cestu uvažuji o malých bočních kufrech. Před koleny jsou ještě dvě úložné přihrádky na drobnosti. Z toho jedna uzamykatelná se zásuvkou 12V.

Zápor je snad jediný. Bere si trošku oleje. Ale tyto motory prý takové jsou a vzhledem k věku skútru to moc neřeším.

romidino
romidino napsal 08.02.20 v 14:44 10b.

Parádní skůtřík ! Mám Majesty 250 z r. 1995 a v ní stejný motor jako máš Ty ve Versitce 297ccm. Ať Ti jezdí stejně dlouho jako nám... Jasně, že 10 bodů!

KAREL_PLAY3
KAREL_PLAY3 napsal 26.12.16 v 20:48 10b.

Mám známé, kteří taktéž vlastní tuhle zvláštní Yamahu, ovšem pravdou je, že jí nemají v tak vizuálně zachovalým stavu jako jí máte Vy, cestovatelé z Chomutova

Na první pohled je tahle mašina stavěná zřejmě dost bytelně a bude to poctivý pracant. Trošku závidím větší kola, který má Tvoje japonka, můj ital má 13´ a tak musím za jízdy hodně bedlivě sledovat kvalitu cesty před sebou a zavčasu "obkroužit" díry, výmoly a jinou silniční neplechu, pokud nechci přijít o tlumiče

Jinak jsem zrovna dočetl Tvůj popis z cesty Rakouskem a Německem, kam ses letos vydal s přítelkyní a je škoda, že si to necháváte tak nějak pro sebe. Určitě by stálo za to sepsat o dlouhých zimních večerech svůj vlastní cestopis, přidat k němu 20-30 vybraných fotografií (máte jich spoustu hezkých) a vložit to sem na Motorkáře. Věřím tomu, že by to řadu váhajících moto nadšenců přesvědčilo o tom, že i když cesta kolem komína je fajnová, tak cesta za naše hranice je ještě fajnovější a ani dvou tisíc a více kilometrů se není třeba nijak obávat

Pohodový zbytek roku 2016 a v roce 2017, ať se Tobě i "baťůžku" daří ve všem, nejenom v cestování s Yamahou Versity. Mějte se a smějte se

svarplasty
svarplasty napsal 10.03.16 v 20:21 9b.

Starsi, pekna a ma neco do sebe. Poridil sem ji lehce bouranou, dal dohromady a parada.