BMW F 650 GS Dakar (2002)

Vlastník JiriFialaCZ
Vloženo 22.1.2016
Aktualizováno 29.1.2016

BMW F 650 GS Dakar jednoválec, který při rozjetí je krásně ovladatelný a svojí spotřebou a poholným posezem mě příjemně překvapil ... BMW umí cestovní motorky ;)

Motorka koupena od FIRMA:Jan Hauser - Hausmoto (Ledeč nad S

První dojmy - První dojmy při posazení : vysoká motorka s pohodlným sedlem s širokými řidítky a měkkoučkými hefty s typickým zvukem jednoválce

Motorku bych doporučil pro - Motorka pro lidi který chtějí cestovat, protože s touhle mašinou to jde, hodíš na ní drapáčky a terén není problémem. Není to žádná agresivní motorka, která trhá ruce po přidání plynu první kvalty mají tah, ale žádná vražda :)

Doplňky na motorce - Originální kufr BMW

Při posazení na mašinu mi přišlo ,že sedím na posedu :D s 188 cm výšky jsem na všech motorkách seděl s patama na zemi ... tady ne :D jsem na špičkách jak baleťák :D ale jinak sedlo krásně pohodlné a měkké. Pošteloval jsem zadní tlumič ,který je nastavitelný (Tvrdost pružení) a po nastavení na střední měkkost jsem dosáhl krásně na zem. Ještě abych doplnil nastavení tvrdosti zadního tlumiče je opravdu supr věc a parádně jsem si na ní zvyknul jak pro terén tak pro silnici. Po nastartování byl slyšet relativně tichý chod jednoválu. Mě osobně se origo zvuk moc nelíbí takový nemastný neslaný. Motorka má odlítáno kolem 64000 km a taky mi proto přijde, že to není úplně ono nevím jak bych lépe upřesnil ale tyto BMW motory jsou dosti specifické jízdníma vlastnostma samy o sobě. Jinak Báwo jede dobře jak na silnici tak v terénu. Na silnici jede velmi svižně až do 110-120 km/h pak dost ztrácí na výkonu přece jenom je to na 650 ccm jen 37 kW. Při jízdě nad 110 km/h mi přijde že motorka nabírá takové nepříjemné vibrace, takže příjemná cestovní rychlost je těch 100 km/h. Spotřeba mě velice potěšila je kolem 4 litrů samozřejmě když se motorka žene vezme víc. Pohodlný posez na cestování a když jede jestě spolujezdec má tam mraky místa pro 2 supr. Jediné co tak od výfuku jde k noze spolujezdce dost velké teplo které je při jízdě dost nepříjemné. Origo plexi tmavé je na konci zahnuté,ale i přes to mi všechno fouká do ksichtu takže to bude chtít přídavný malý plexi.Co Němci dost odflákli jsou domečky s tlačítkama na řidítkách nejenom že vypadají ale i fungují jak kdyby je dělali šikmovoký rejžožrouti :D Ke svíčce ,aby se človek dostal, tak by potřeboval vysokou školu a když se majitel tohodle klenotu se chce dostat k baterce musí rozebrat plasty v místě kde bývá normálně nádrž, protože nádrž u BMW je z boku. Jinak je to německá kvalita, svezení pěkný,pohodlný skoro bezúdržbová motorka na cestování. I když jsem mašinu dost zkritizoval je to dobrá motorka s pár mouchama, ale jako celek to dává smysl. Je to takový menší brácha velkýho GS 1200 :)

Bikerr3979
Bikerr3979 napsal 23.02.16 v 18:23 10b.

Nazdárek četl jsem tvoji recenzi a já to mám podobně.Mám Fazera moc rád ale taky na mě fouká a v zrcátkách vidím svoji bundu.Holt všechno má svý plus a mínus. Tohle stejný bávo má kámoš v Brně a je s ním spokojenej.

paratrooper
paratrooper napsal 29.01.16 v 05:16 10b.

Dobrá volba Tahle motorka je super i když nad ní velcí motorkáři ohrnujou nos: " je slabá, jednobuch, vibruje, fouká na ní vítr" a podobný fňukání. Já tvrdim jedno, Dakar sjede to o čem se "velkým" pseudoendurům může jen zdát. A co sjede třeba KTM sjede Dakar taky. Za deset

Pavel1971
Pavel1971 napsal 26.01.16 v 21:31 10b.

Zdravim,vypadá docela zachovale asi se o ní někdo dobře staral.
To že něco odflákly , no co se dá dělat , nějak museli stlačit cenu dolu a myslím , že i proto byla Německá kvalita montovaná v Itálii.
Jinak super stroje jednoduché spolehlivé , co si víc přát za mě 10b

mira.ronie
mira.ronie napsal 26.01.16 v 15:02 10b.

Vypadá hezky, ať slouží!!

elvis78
elvis78 napsal 26.01.16 v 14:39 10b.

pěknej.