Yamaha FZS 600 Fazer (2002)

Vlastník DominikF
Vloženo 14.1.2016
Aktualizováno 10.4.2016

Spolehlivá, vhodná pro začátečníky či ženy i přes svých 100koní, lehce ovladatelná a pohodlná pro jednoho i dva. A to mám 189cm a 99kg

První dojmy - Panický strach ze síly pod zadkem, který jsem měl po 15 letech neježdění po nehodě, mě opustil hrozně rychle a zůstal jen potřebný respekt.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, kteří nemají dost peněz na choppera či něco novějšího, chtějí se naučit jezdit a užít si každý den sezóny naplno bez obav z častých poruch.

Doplňky na motorce - LED diodové blinkry, modré LED podsvícení, kufr pro 2 přilby, vyhřívané rokujeti, nerezový kryt hladiče fazer, držák telefonu/navigace

Jsem naprosto spokojený! Vlastně je to moje první vlastní motorka a téměř ve čtyřiceti letech se znovu učím. Od prvního dne většinu jízd absolvuji s přítelkyní, která je výborná spolujezdkyně, až na pár okamžiků se se mnou nebojí a mně se ve dvou jezdí lépe. V zatíčkách jsem čím dál odvážnější s náklonem i ve velmi malé rychlosti a motorka sedí jak přibitá. Připadá mi,že trožku víc žere, ale když předjíždíte se 160kg, tak se vlastně ani nedivím. Vzhledem k cestovní rychlosti kolem 120km/h je i velmi pohodlná na delší trasy. Vytkl bych pouze to, že za jízdy ve dvou na nerovné silnici mi připadá, jako bych za sebou táhl stojánek, jak cítím a slyším škrtání o asfalt. Ještě jsem pořádně nezjistil příčinu či možnou nápravu, ale to je taky i proto, že jsem Fazera koupil až ke konci sezóny, nic jsem neřešil a jen jezdil, dokud bylo hezky. Samozřejmě jistě existují a i jsem projel lepší stroje, co se řídí téměř samy, ale za cenu do 50 tisíc Kč je to podle mě ta nejlepoší volba. A nic na tom nepokazí ani najetých 53000km na tachometru, které motoru nijak neuškodily.

MKylda
MKylda napsal 08.11.16 v 21:30 10b.

Dobrá volba. Za málo peněz hodně spolehlivý muziky.

Měl bych na tebe prosbičku Dominiku, jelikož jsi taky z Chomutovska. Mám na Yamaze FZS600 poruchu na přístrojovce, nejde mi tachometr a otáčkoměr. Bližším ohledáním u odborníka jsem zjistil, že porucha je na napájení celé přístrojovky a že odešla dioda a odpor na tištěném spoji přístrojovky. Dá se to snadno vyměnit, ale musíš vědět přesnou hodnotu toho odporu a tu nikde jen tak nevyčteš. Prostě scháním někoho se stejnou motorkou a ročníkem, kdo by nám umožnil (je to pár šroubků a nic se nepoškodí), se do jeho přístrojovky podívat a hodnotu odporu změřit. Pokud bys byl ochotnej, budu ti moc vděčnej za pomoc. Můj e-mail je: MKylda @seznam.cz nebo tel.: 724 258 996

Bikerr3979
Bikerr3979 napsal 16.01.16 v 21:03 10b.

Šestka trošku víc spapá protože ji musíš točit a kór ve dvou ale jsou to spolehlivý motorky který tě nenechají ve štychu.Za málo peněz hodně muziky.Já to mám taky tak a na mýho Fíka nedám dopustit.

Decathlon
Decathlon napsal 14.01.16 v 18:19 10b.

Správná volba.

Tonyny
Tonyny napsal 14.01.16 v 17:11 10b.

dobra volba

aznin
aznin napsal 14.01.16 v 16:26 10b.

Já kupoval při najetých 80 000 km a jezdí pořád dobře.Přeju bezpečné km a hodně zážitků.